Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországi utazás esetén...

Horvátországi utazás esetén hol érdemes valutát váltani? Itthon vagy odaát?

Figyelt kérdés
Két évvel ezelőtt voltam utoljára Horvátországban, akkor emlékeim szerint még 38 forint körül váltottam kunát idehaza. Most meg azt látom, hogy a legolcsóbb helyen is 41,5 forintért adják. Van valakinek esetleg friss tapasztalata arról, hogy Horvátországban nem éri-e meg jobban váltani, vagy mondjuk bankautomatából felvenni pénzt?

2014. júl. 5. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál még, hogy bankkártyával fizess mindenütt, ahol lehet, és odakinn közvetlenül vegyél föl pénzt?

Automatából természetesen.

Ha kiszámolod mennyiért vált egy magyar pénzváltó - tranzakciós illeték és társai - mennyi a haszna, talán mégsem olyan megerőltető kifizetni 1500 Ft-ot odakinn egy kp felvételért...

2014. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kb. 320 Ft-os Euronál ne várd el, hogy ismét harmincvalahány Ft legyen a Kuna!!
2014. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

@Hasta Siempre


Köszi, gondoltam már a kártyás vásárlásra, de fogalmam sincs, hogy ez hogyan működik külföldön. Van-e díja, milyen árfolyamon váltják, stb. Tudsz erről valamit?

2014. júl. 6. 10:13
 4/4 anonim válasza:

A napi középárfolyamon váltják.

Ugyanúgy fizetsz vele, mint itthon.

Hogy mennyibe kerül, az a bankodon múlik, hogy számlázza a felvételt, stb. Erre csak te fogsz tudni rákeresni.

2014. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!