Kezdőoldal » Utazás » Európa » Repülővel, wizzairrel utazok...

Repülővel, wizzairrel utazok Angliába. A nagy bőröndömbe mindent rakhatok, amire szükségem van?

Figyelt kérdés
Például parfüm, sminklemosó, ételek? Debrecenből utazom és olvastam, hogy csak 4 csík cigarettát lehet vinni, ha többet viszek, például 4 csíkkal teszek a nagy bőröndömbe, hány csíkkal tehetek még a kézipoggyászomba?

2014. júl. 5. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha elolvasnád a foglaláskor kapott visszaigazolást, nekünk kevesebbet kellene írnunk.

Rakhatsz mindent.

2014. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindent rakhatsz a nagy kofferodba, de pénzt, ékszert, értékeket, személyes iratokat ne, azokat kézipoggyászba kéne raknod, azt magaddal felviheted a gépre.
2014. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

>> 4 csíkkal teszek a nagy bőröndömbe, hány csíkkal tehetek még a kézipoggyászomba


Számítsd ki: ha összesen vihetsz 4 csíkot és a nagy bőröndödbe raksz 4-et, akkor mennyi marad ? 4-4=0

Ez persze a rendes emberekre vonatkozik. Ha nem ellenőriznek, akkor vihetsz 100 csíkot is, de ha ellenőriznek, akkor kapsz egy óriási pénzbüntetést és ráadásul ki is toloncolnak az országból.

2014. júl. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Oh, reméltem, hogy van valami kibúvó... :/ na mindegy, ez van.
2014. júl. 6. 08:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg bármennyit vihetsz cigiből (EU alapszabály), gyakrolatilag az angolok szerint majd neked kell még bizonyítani, hogy csakis saját, és nem kereskedelmi célra hozod be a cinnyát, ha 4 csíknál többed van. Mivel a poggyászod külön ellenőrzik, ha egyáltalán, a 4+4 robusztus ötlet.


Ha megfognak, és nem tudod bizonyítani (de ekkor se írj alá SEMMIT, azt sem hogy "megértetted" hogy lefoglalják, közöld hogy ez az EU törvények alapján jogtalan, bizonyítékuk nincs, és figyelmezteted hogy a lopást még Angliában is büntetik, a teljes beszélgetést felveszed, legjobb ha két telefonnal, az eghyiket kirakod az asztalra, a másikat nem, és kérd el a vámtiszt jegyzőkönyvének másolatát a nevével együtt, amit nem fogsz megkapni pedig jogod van hozzá, de a felvételen rajta lesz hogy elkérted). Ekkor is csak maximum elveszik, nem toloncolnak és nem is toloncolhatnak ki, nem büntethetnek meg, de legtöbb esetben ha ezt így előadod, inkább talán nem is foglalják le, hogyhogynem. Ha kell, vidd bíróságra, tarts ki a európai uniós állampolgárként alanyi jogaid mellett ameddig kell, és vissza is kapod a cigid.


4 csíkig viszont meg sem kérdezhetik, miért van nálad.

2014. júl. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm! én is arra gondoltam, hogy 4et rakok a nagy bőröndömbe 4-et meg a kisebb táskába. Hogy tudom bizonyítani, hogy magamnak viszem a cigit? Esetleg ha megmondom (ami igaz is), hogy nincs ilyen cigi kint és ezért viszem magamnak, meg dolgozok kint. arról is van papírom, van NI numberem meg mindenem...
2014. júl. 7. 07:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, éppen ez a lényeg, nem neked kell bizonyítani, ezt csak az angol tolvaj férgek szeretnék elhitetni veled. Ha fellépsz, kultúráltan de kellő jogi tudatossággal ahogy fent leírtam, 95% hogy visszaadják ott helyben valami ócska fadumával ahogy szokták.
2014. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!