Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz, és megéri-e...

Mennyire nehéz, és megéri-e Hollandiába (Amsterdam) költözni?

Figyelt kérdés
Egyetem után Hollandiába szeretnék költözni, a nyelvet beszélem valamennyire, azonban nem tudom, hogy mennyire nehéz kint munkát találni diplomával.Az eredeti célom Németország volt, de több némettel is beszéltem erről, ill. olyanokkal, akik kiköltöztek, és szerintük egyre nehezebb ott munkát találni és a fizetés sem emelkedik (persze ez egy durva általánosítás). Angliába nem szeretnék menni, mert ott már rengeteg magyar van. Esetleg Belgium, Luxemburg, vagy Dánia szóba jöhet még, de mivel hollandul tudok, ezért Hollandia lenne a legegyértelműbb. Milyen kint az élet, hogy kezelik a külföldieket, mennyire nehéz munkát találni, milyen a fizetés, milyen a fizetés-adó arány?
2014. júl. 30. 11:02
 1/2 anonim válasza:
Attól függ milyen diploma. Mérnökként el lehet helyezkedni hamburgeres diplomával itt is max szalagmunkát kapsz igaz azért is többet fizetnek mint otthon egy diplomásnak. A fizetés elég jó, minimálbér olyan 1300-1400 körül van, mérnökként ennek többszörösét is megkapod.
2014. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Pénzügy számviteli diplomával mennék úgy, hogy a mesterképzést kint kezdeném el (vagy banki vagy pedig államháztartási pénzügy-számvitel). Ha más nem akkor teljes munkaidős könyvelést is tudnék vállalni. Kellenek kintre könyvelők?
2014. júl. 31. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!