Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi magyarok! Mit dolgozt...

Külföldi magyarok! Mit dolgoztok kint és mennyi a fizetésetek ill. a kiadásotok havonta?

Figyelt kérdés

Külföldi magyarok! Mit dolgoztok kint és mennyi a fizetésetek ill. a kiadásotok havonta?


Melyik országban éltek? Megéri kiköltözni?



2014. júl. 30. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:

-Anglia (vidéki város)

- elektronikai kis cég

- havonta olyan 1150- 1200 fontot keresek , de ha van túlóra akkor kicsivel többet

- A kiadásaim

- lakás/ rezsi/ council tax : kb 800 font /havonta

- kaja 250-300 font havonta

- autó biztosítás, parkolási díj fizetés, és egyéb fizetések vannak még.

az én fizetésem majdnem el is megy a kötelezően fizetett dolgokra.

2014. júl. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Londonban élek, recepciós vagyok, 1200 Fontot keresek havonta, ebből 280 a szoba, 141 a havi bérlet, kajára 100-120 Fontot költök. Ezek a fix havi kiadások. A többi kiadásom változó - ruha, kozmetikum, szórakozás, stb. Van, hogy az egész fizetésemet elköltöm egy hónapban, aztán pedig van, hogy 2-3 hónapig nem kell semmit vennem, így félre tudom tenni, ami a fix kiadások után megmarad. Én meg vagyok elégedve.
2014. júl. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Cardiff melletti lakos vagyok.

Pincér. Fizetés jattal egyutt tisztán havi 1500-1600 font.

Lakbér számlákkal egyutt 700-800 font havonta.

Kaja kb. 250-300 font per hó.

A maradék 500 font koruli osszeg havonta a sporolt lóve, ruhára szorákozásra az boven elég, sot, szinte nem is kell abból kolteni hiszen nem veszek én minden hónapban cuccot. Barátnom Ugyszintén dolgozik, keres 1200 korul szóval ha tobbet is koltunk egy hónapban akkor is megvan kettonknek 1600-1700 font spórolt pénzunk. Ami nem kevés. Szóval ha ketten vagytok felesben haverral, baráttal vagy barátnovel akkor az úgy jól kijon.

2014. júl. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Vancouver. Szoftverfejleszto. Kb. 12-15e dollar (valtozo) a havi bevetel, kb. 8e a havi kiadas (nagy labon elek). Anyagilag nem eri meg kikoltozni, otthon is megkerestem ennyit.
2014. júl. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Mernok, Nemetorszag, 7.000 euro netto, ha mindent osszeadok. felesegem is mernok, o 2.000 euro nettot kap.


Igy 9.000 korul vagyunk havonta, kiadasaink meg olyan 4-5e korul vannak saccra, nem szamoljuk. Sajat hazunk van, egy evben 2x megyunk nyaralni, es nem sporolunk.


Magyarorszagon is jol kerestunk, persze nem ennyire, de az atlaghoz kepest aranyaiban ugyanigy. Szerintem megeri kijonni, mert ez egy sokkal elhetobb orszag, jobb az egeszsegugy, jobb az oktatasi rendszer, jobb a kozbiztonsag, normalisabbak az emberek.

2014. júl. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
London, Anglia. Vállalkozó vagyok, változó hogy mennyit keresek, de nagy átlagban 2500-3500 font marad meg tisztán havonta. Kiadásaim egy részét leírhatom az adóból, így gyakorlatilag csak a szállást meg az étkezést fizetem a személyes számlámról, ami 1150 font(szállás) és 250 font.(étkezés, bevásárlás)
2014. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anglia, gyárváros:

600-700 font per hó nekem, 5 órás meló minimálbéren. Párom 1200 körül keres teljes munkaidőben. Mortgage 260, ház biztosítás 25 font per hó, autó biztosítás kábé 720 per év, útadót nem tudom, párom intézi, benzinre havi 50-60 fontot költünk, kajára 300 font körül, óvoda 65 font per hó, de az most vége lett, szeptembertől suli, de childminder kell reggelente, pontosan még nem tudom, mennyibe fog kijönni, de csak decemberig, mert november végén leállok és itthon maradok, mert decemberre vagyok kiírva a kistesóval, így decembertől a bevételeim csökkennek kicsit, viszont nem kell majd childminder. 1. gyerekre 20 font per hét, második gyerekre 14 vagy 16 font jár-magyarok erre családi pótlékot szoktak mondani. child tax creditet kapok majd 2 gyerekre száztizen fontot per hét, épp most számoltam ki, hogy hogy éri meg jobban, ha visszamegyek dolgozni egy év után, vagy ha nem. De 62 fonttal jobban járok, ha visszamegyek-heti szinten.

Az első pár évben maradok 5 órában, aztán visszatérek 8 órás munkára. Council tax 105 per hó kábé, de csak 10 hót kell fizetni, víz 18-20 font per hó, asszem az is 10 hóra, villanyt gázt meg annyit fizetek, amennyit használok, 3 havonta kell fizetni, téli hónapokban iszonyat magas a gáz. Szerencse, hogy az angol házak kicsik, habár ha sorházba laksz, akkor ott magas a plafon, nagyobbak a szobák. Mi ikerházban lakunk, alacsony plafonnal, egész jó szigeteléssel. A gyerekvállalás drága hobbi. Szerencsére terhesség alatt, plusz egy évig anyukának orvosi ellátások ingyenesek-fogászat és szemészet is, gyereknek 16 éves koráig ingyen vannak a gyógyszerek. 16 éves koráig jár is utána az a bizonyos családi pótlék is, azt hiszem kibővíthető még pár évvel, ha még tanul. Épp most emelték fel 17 évre a tankötelezettséget. 16 évesen érettségiznek. Amióta tavaly megvettük a házunkat, azóta minden hónapban az a pici plusz, amit gyűjtünk elmegy, mert még mindig veszegetni kell a dolgokat a házhoz. Nagyjából persze kész van. Októberbe lesz 7 éve, hogy kinn élünk, tavaly tudtunk házat venni, ez azt hiszem elárulja, mennyire éri meg kinn élni.

Persze mindez mehet a levesbe, ha alapjáraton nem veszi be a gyomrod és valamilyen nem szereted meg a kinti életet. Ha nem szeretsz itt élni, ha gyomorból gyűlölöd, akkor hiába minden pénz. Bírnod kell a klímaváltozást, az embereket, hogy nincs itt a családod, hogy nem hallasz magyar szót, hogy nem ehetsz minden nap finom házikolbászt és kakaóscsigá--és még sorolhatnám.

2014. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

-Ausztriába járok dolgozni

-Bécsben a Meidling vasutállomáson vagyok vonatkerék-pumpáló

-1700 eurós keresettel és egy kis 'Na sou wos?'-os bajor nyelvtudással egész jól elvagyok

2014. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!