Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba csak ajánlott...

Horvátországba csak ajánlott a zöldkártya, de nem kötelező?

Figyelt kérdés

Neten elég egymásnak ellentmondó információkat láttam. Mennyi idő ilyet kiállíttatni?

Ráadásul nem saját kocsinkkal megyünk, apóséval, és nem tudom, mi eséllyel tudnánk jövő péntekig kiállíttatni.


2014. aug. 6. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt ilyen zöldkártyánk mikor voltunk 1 hónapja. Ráadásul a rendőr is hálistennek megállított (gyorshajtás...), és nem szólt, hogy kéne ilyen, csak a forgalmit meg a jogsit kérte. Na meg a pénzt...
2014. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell. Rendszeresen járok Horvátországban (havonta-kéthavonta), rendőr ugyan még nem állított meg, de határellenőrzésnél soha nem nézték.

emellett biztosítók oldalain is az az információ,


A Zöldkártya Egyezmény egyes tagországaiban (lásd lenti internet linken levő táblázat) a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási fedezet meglétének igazolásául - a Zöldkártya helyettesítéseként - elfogadják az adott gépjárműre kiállított forgalmi rendszámot és a gépjárművön ovális mezőben külön elhelyezett "H" országjelzést. Sőt, itt a rendszámtáblán kívüli külön "H" országjelző matrica sem kell.



például:

[link]

2014. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugodtam! :)
2014. aug. 8. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!