Kezdőoldal » Utazás » Európa » Boszniába utazhatok személyive...

Boszniába utazhatok személyivel, szülő nélkül, a bátyámmal vagy esetleg nélküle? Elmúltam 16, a bátyám meg 21

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, mivel Bosznia Hercegovina nem tagja a Schengeni övezetnek, de még az EU-nak sem, ezért csak útlevéllel utazhatsz be az országba.
2014. aug. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A magyar állampolgárok érvényes útlevél, vagy kártya típusú személyi igazolvány birtokában utazhatnak be Bosznia-Hercegovinába, ahol kilencven napot meg nem haladóan tartózkodhatnak turisztikai vagy üzleti céllal.


Kiskorúak beutazása (törvényes képviselő nélkül):


Az a 18 éven aluli külföldi (kiskorú), aki saját úti okmányokkal rendelkezik, átlépheti Bosznia-Hercegovina határát, ha


az egyik, vagy mindkét szülő, gyám vagy gondnok kíséri

az arra felhatalmazott személlyel utazik, és az rendelkezik a szülők (törvényes képviselő) által aláírt felhatalmazással.


Törvényes képviselő nélkül utazó kiskorúnak szüksége van a szülő, gyám vagy gondnok közjegyző által hitelesített beleegyezésére (szülői hozzájáruló nyilatkozat). A szülői hozzájáruló nyilatkozat a következőket tartalmazza:


a kiskorú és a törvényes képviselő személyi adatait,

amennyiben kísérővel utazik, a kísérő személyi adatait, az országba történő beutazás célját és időtartamát, a felhatalmazás időtartalmát és a felhatalmazó aláírását,

a dokumentumot a Bosznia-Hercegovinában használt nyelvek egyikén (szerb, horvát vagy bosnyák), vagy angol nyelven kell elkészíteni."

2014. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, akkor rosszul tudtam, elnézést.
2014. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!