Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova könnyebb kitelepülni?...

Hova könnyebb kitelepülni? Svédországba, vagy Norvégiába?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy mindkét országban szükséges a személyi szám megszerzése. Svédországban például ennek a megszerzéséhez szükséges egy egy évnél hosszabb munkaszerződés, illetve egy bejelentett lakcím, de ezeket legtöbbször pedig csak személyi szám meglétével adnak.

Érdekelne, hogy Norvégiában ezzel mi a helyzet, mert arról nem találtam infót.

Szívesen fogadok bármilyen tippet, tanácsot.

Előre is köszönöm, :)



2014. aug. 23. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van életképes szakmád, nyelvtudásod, tőkéd, akkor a hivatalos részével egyik országban sem lesz gondod.

Ha találsz munkát, akkor már mindent el tudsz intézni. Ideiglenes számot mindenképp kapsz. A lakás bérlés változó, de szobát tudsz bérelni.

2014. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindkét országhoz szükséges az adott nyelvtudás. Angol nem elég, kezdetben talán de később meg kell tanulni a nyelvüket. Szerintem Svédországba könnyebb egy hajszálnyival.
2014. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szakács vagyok. Nincs családom. Kb. 2-3 év múlva tervezem a kiköltözést, amit véglegesnek szánok, ezért kezdem el már most az infók gyűjtését, mindenképpen skandináv ország, csak még nem tudom melyik. :D

Ha nem a pénz motivál, hanem inkább az emberek, a közösség, akkor ilyen téren melyik ország lenne jobb?

Köszi.

2014. aug. 23. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

>> Ha nem a pénz motivál, hanem inkább az emberek...

Sokak szerint Észak-Afrikának nincs párja a világon. Marokkó és Algéria barátságos népessége veri a hideg és undok skandinávokat.

2014. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha a közösség érdekel akkor inkább Észak Afrika vagy Dél-Kelet Ázsia. Szakácsként necces kijutni. Kell pár év tapasztalat, hogy felvegyenek egy hotelbe.
2014. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Dél Kelet Ázsiában élnek a Föld legbarátságosabb emberei, ez tapasztalat.

A skandináv országokban az emberek zárkózottak, barátságtalanok de nem ellenségesek. Ott sohasem fogsz igazán a közösséghez tartozni.

2014. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz már régi a kérdés, de ha Délkelet-Ázsiában kezdtél el azóta gondolkozni úgy hallottam, hogy pl. Thaiföldön nehéz munkát találnia egy idegennek. Rólunk lerí, hogy azok vagyunk. :D
2015. jan. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!