Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egészség biztosítási díjat...

Egészség biztosítási díjat hol kell kifizetni?

Figyelt kérdés

Két hónap fizetés nélküli szabadságot kértem a cégtől ahol dolgozom, külföldi alkalmi munkára megyek. Erre az időre nyilván a cég nem fizeti utánam a TB-t.

A kérdés (ha tudna valaki adni egy érdemleges választ, megköszönném), hogy mennyit és hová kell fizetni? Ezen kívül érdemes e biztosítást is kötni, ha igen akkor milyet (ill. mire)?


Ha vállalom a kockázatot és nem fizetem a TB-t, azon kívül, hogy nem leszek biztosítva lesz-e még valamilyen következménye, hogy megszakítás volt a díj fizetésben?



2014. aug. 26. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A területileg illetékes NAV kirendeltségre kell bemenned, ott kitöltetnek veled egy nyomtatványt, és akkor tudod magad után fizetni a TB-t. Ha hazajössz, és ismét a munkahelyed fizeti a TB-det, akkor ugyanígy a NAV-nál fogod tudni ezt is bejelenteni.


Ha nem fizeted a TB-d, akkor a legközelebbi orvosi látogatásodon jelezni fog a rendszer, illetve a NAV is megkeres majd valószínűleg, nem érdemes megvárni, főleg, ha 2 hónapról van szó. Jelenleg ha jól tudom, 6 ezer pár száz Ft a TB.

2014. aug. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ezen kívül külön utas biztosítást érdemes kötni? Mivel leszek bennebb? Miért éri meg biztosítást is kötni?

Milyen pluszt nyújt az utas biztosítás?

2014. aug. 27. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!