Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában milyen papírok/ügyin...

Angliában milyen papírok/ügyintézés kell ahhoz hogy elkezdhessek dolgozni?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron érettségi után szeretnék kimenni.Nem végleg tudom,hogy képzettség nélkül ott sem olyan jó csak arra a nyárra vagy maximum egy évre ha esetleg jól alakulnak a dolgok.Angolul elég jól beszélek középfokú nyelvvizsgám van és ebben az egy évben is járok angoltanárhoz rendszeresen.Mint már leírtam az érdekelne ,hogy miket kell elintézni,ez mennyi időbe telik stb..És esetleg,hogy hova érdemesebb menni az egyik választás London mert nagyon szeretem,de még gondoltam Brightonra is habár az sem az olcsó kategória úgyhogy ilyen szempontból nincs nagy különbség szerintem de nem nagy tapasztalatom van egyszer voltam Angliában egy hetet ennyi:D Az és érdekelne hogy szállást ilyen pár hónapos időintervallumra(ha csak nyárra maradnék) lehet egyáltalán találni? Először egy hetet vagy biztos valami motelban töltenék de azért 2-3 hónapra jobb lenne valami állandó/olcsóbb.Meg ha arról tudnátok írni,hogy nyaranta ilyen pultos/pincér meg ilyesféle munkákat könnyű találni?Minden információnak örülnék köszönöm előre is a válaszokat:)

2014. aug. 29. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
pár hónapra kijönni teljesen felesleges pénzkidobás. mert ha a kezdetektől dolgozol is, akkor is jó esetben 0-ra jössz ki. szoba bérlésnél 2 hét kaució+2 hét lakbér előre, közlekedni is kell, enni is kell. 2 év alatti időre kijönni szerintem nem éri meg, főleg nem szaktudás nélkül, és mivel csak érettségizel, így még nem vagy 21 éves, tehát a teljes összegű minimálbért sem kapnád meg, így aztán végképp értelmetlen szerintem, mert még a rendes minimálbérből is nehéz.
2014. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Angliai munkához szükséges:

brit telefonszám - ez alap

National Insurance Number - bár enélkül is elkezdhetsz dolgozni, a munkaadók előnyben részesítik azokat, akiknek már megvan a szám. Elintézni úgy kell, hogy felhívod a Job Centre Plus-t és időpontot kérsz a NI interview-ra. Időpontot sacc/kb egy hónap múlvára kapsz. Az adott időpontra elmész abba a Job Centre Plus-ba, ahova az időpontot kaptad. Ott az ügyintézőnek elmondod, miért jöttél Angliába, dolgozol-e már. Kitöltik egy néhány oldalas nyomtatványon a személyes adataidat, lefénymásolják az útleveledet. Esetleg kérnek angliai lakcím igazolást (ez lehet pl. egy a nevedre és angol címedre érkezett levél, vízszámla). Ezután 4-6 héten belül postán küldik neked a NI számot.

Bankszámla - útlevél, lakcímigazolás, esetleg munkaszerződés kell a megnyitásához


Mindent elintézni sokáig tart, vagyis a NI számra kell sokat várni, ami nélkül nagyon nehéz munkát találni. Rövid időre nem éri meg kijönni.


Az, hogy találsz-e munkát, elsősorban a nyelvtudásodtól függ. Pincért, pultost mindig keresnek, ha rátermett és ügyes vagy, nem lesz gond. Minden étteremben, kávézóban, pub-ban először 2-3 nap próbára hívnak. Ha megfelelsz, felvesznek.

2014. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
szóval akkor szinte lehetetlen egy nyárra kimenni?(az nem annyira zavarna ha nullára jövök ki nem a pénz az elsődleges ok)
2014. aug. 29. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:
nyárra kijönni még jó angollal is kemény menet, mert nyári szünetben rengeteg diák is pultos, pincér, stb melókat keres, így ilyenkor óriási a verseny. neked, mint már írtam, a minimálbérnél is kevesebb járna, életkorod miatt, így valami nagyon olcsó kis szobát kéne bérelned, hogy egyáltalán megéljél belőle.
2014. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!