Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dolgozott már valaki önkéntesk...

Dolgozott már valaki önkéntesként külföldön? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen önkéntes munkára gondolsz, de én is dolgoztam önkéntesként Angliában.

Én egy charity shopban dolgoztam.

A munkám abból állt, hogy az egyik angol hölggyel kocsiba ültünk, és végig mentünk minden olyan helyre, ahol korábban ki volt téve a segélyzacskó. Ezt hetente egyszer kellett csinálni. Összeszedtük a csomagokat, és bevittük az üzletbe. A munka további része annyi volt, hogy a csomagokat átnézni, hogy milyen adományok jöttek (meg azokat is amiket minden nap az üzlet elé raktak adományokat), és válogatni. Nagyon sok adomány szemét, azt kidobni (el se hinnéd, hogy mi minden szemetet képesek adományozni, csak mert lusták kidobni). Majd külön válogatni a ruhákat (gyerek-női, férfi) ezeket 2 idős angol hölgy kimossa, kivasalja. Ha ez kész akkor címkézni, és a pultra kitenni. Ugyanez a helyzet minden mással. Játékokkal, ékszerekkel, mindennel amit adnak. A befolyt összeg természetesen az adott alapítványé akiért a shop dolgozik. (ahol én voltam, egy állatmentő alapítványé volt) Ingyen dolgoztam, végül is önkéntes munka volt. Persze ha úgy vesszük mégsem ingyen, mert mindig mondták, hogy ha bármi tetszik ruha, ékszer, könyv, bármi, nyugodtan tegyem el.(ruhára nem nagyon volt gondom, mindig akadt valami jó)

A főnök két kedves idős azok az igaz angol hölgyek voltak, akik sokat segítettek a nyelvben. Én alig beszéltem angolul, így ez a munka nagyon jól jött nekem..

Már régen nem dolgozom ott, de ha arra járok, mindig bemegyek üdvözölni őket.

42/N

2014. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!