Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcba kell útlevél?

Svájcba kell útlevél?

Figyelt kérdés
Udom, hogy nem EU tagállam és ezért kéne, de több helyen is azt olvastam, hogy nem kell. Tudna valaki biztos intót mondani?
2014. szept. 18. 06:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Ez biztos, mert tavaly voltunk és nekem nincs, nem is volt útlevelem.
2014. szept. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem EU tagallam, de resze a schengeni megallapodasnak, es ezert nem szukseges az utlevel (eleg az ujtipusu kartya formaju szemelyi igazolvany) EU-s allampolgaroknak, igy magyar allampolgaroknak is.


Tehat ha magyar allampolgar vagy, akkor nem kell, viszont szukseges ervenyes allampolgarsagot is igazolo (nemcsak szemelyazonossagot!) okmany, tehat szemelyi igazolvany (jogositvany nem eleg!).

2014. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Az utolsónak üzenem hogy Svájc nem része schengeni egyezménynek csak van érvényes megállapodása Magyarországgal hogy elfogadják a szimpla személyit.


Cca. egy hónappal ezelőtt a határon simán megállítottak minket és kérdezősködtek is...

2014. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Azért szeretem ezeket a kérdéseket, mert megmutatják, hogy az átlag magyar mennyire tudatlan az EU csatlakozás előnyeit illetően.

Nem, nem kell útlevél.

Tíz éve legalább nem kell...

2014. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat!mindenkinek megy a zöld jelecske :) Kedves utolsó! utána néztem és 6 éve nem kell útlevél ;)
2014. szept. 18. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Pici javítgatások! Svájc 2008 óta alkalmazza a schengeni egyezményt, ellentétben az egyik válaszoló közbeszólásával.

A másik pedig az, hogy BÁRMILYEN érvényes személyi igazolvánnyal (még ideiglenessel is) be lehet utazni, csak javasolt a kártya formátumú.

2014. szept. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

2008-ban csak azért csináltattam útlevelet mert Svájcba mentünk, Franciao.ból mentünk át meg se állítottak, teljesen felesleges volt az útlevél.

Annyit hozzátennék h francia rendszámú autóval voltunk, tehát nem tudom h ha magyar lett volna, megállítanak-e.

2014. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!