Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit tegyek? 2 évem van vissza...

Mit tegyek? 2 évem van vissza egy középsuliból hogy meglegyen az érettségim, viszont van lehetőségem kimenni Németországba. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok jelenleg 11. osztályba járok és a szüleim kimentek Németországba rokonokhoz dolgozni. 2-3 héten belül én is mehetnék mert meg lesz a lakás és semmi akadály, hogy kijussak és tanuljak vagy dolgozzak. A problémám az, hogy eddig elszerettem volna végezni mindenképpen az érettségit, de most már ott tartok, hogy minden célom volt eddig is külföldön dolgozni akkor miért is kéne oda érettségi ha már sehol nem becsülik? Továbbtanulni semmiképpen sem szeretnék. Eddig angolt tanultam tehát 0 német nyelvtudásom van. mi lenne a legésszerűbb megoldás?

2014. szept. 20. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Kimész és elkezded tanulni a nyelvet, majd egy bizonyos tudás után 1 szakmát. Lehetőleg minél gyorsabban. Az érettségi manapság tényleg nem ér szinte semmit.
2014. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. Az érettségire kint semmi szükséged nem lesz. Szakmát ott is tudsz majd szerezni.
2014. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
És az nem megoldható, hogy kimész, magántanuló leszel, majd 12. ben visszajössz érettségire ? Most lehetne vitázni, hogy kell-e vagy nem, de azért az érettségid legyen már meg.
2014. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet semmibe veszik az érettségit, de azért még is olyan mint a házi feladat. ha van senkit nem érdekel, ha nincs nem nézik jó szemmel.

szerintem előbb vizsgázz le, és utána menj a szüleid után. addig meg tudsz még nyelvet is tanulni, hogy azzal se legyen gondod és ha szeretnél még mindig tudsz szakmát tanulni vagy tovább tanulni.

2014. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben az országban abszolút nem érdemes tanulni (sem), ha van lehetőséged azonnal menj.
2014. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vookie ***** válasza:
Esetleg próbálj meg az Arbeitsamton keresztül szakmát tanulni. Majdnem minden szakmában keresnek még tanulókat.
2014. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
menj mindenképp.
2014. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tényleg menj. Iskolába/tanfolyamra/képzésekre tudsz járni ott is, ha az van, senkit nem fog érdekelni a magyar érettségid, viszont lehet, hogy két év múlva valamiért megszűnik ez a lehetőség, és azt bánni fogod. Ne maradj itt.
2014. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Döntöttem és menni fogok. Van aki pozitívat és van aki negatívat mond, de ezt most én döntöm el mert mindig ez volt az életcélom szóval nem fogom elszúrni. Köszönöm a válaszokat
2014. szept. 21. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!