Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédországban lenne esélyem...

Svédországban lenne esélyem munkát találni, hogyha csak angolul és magyarul beszélek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, mint pl Angliában, vannak ilyen Magyar negyedek, ahol magyarok is dolgoznak és magyar a legtöbb ember és vendéglátósként dolgoznak például. Ez valós, mert van kint ismerősöm és alig beszél angolul. Hogyha találnék kint munkát ott az országban megtanulnám a svéd nyelvet. Van esetleg tapasztalatotok vagy ötlet? Fontos lenne.
2014. szept. 24. 15:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Vannak aljamunkák, amiket el lehet vállalni csak angoltudással, de jól fizető, rendes munkát csak nagy szerencsével találhatsz, ha nem beszélsz svédül..
2014. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Vendéglátásban esélytelen,max mosogatni fogsz. Angol tudással olyan multiknál lehet elhelyezkedni, ahol a munka is angolul folyik.
2014. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%
Az igazi svédek is nehezen találnak munkát. Televan az ország nem magasan képzett svéddel, akik szintén örömmel vállalnának el ilyesmi munkát.
2014. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

1. Miféle alja munkára gondolsz?

2. Nem feltétlen vendéglátásra gondoltam. Egyébként ez valakinek tapasztalat vagy csak feltételezés? Konkrét munkát esetleg mondana valaki?:) Megtanulnám én a nyelvet. Úgy tudom, hogy kint meglehet akár ingyen is ha van valamilyen munkád. Aztán azzal találnék jobbat. Egyébként eladói végzettségem van és tapasztalatom csupán meg érettségim. Illetve egy smink tanfolyam :D Ezek nem nagy szakmák, jól tudom. Nem feltétlen ezekben szeretnék dolgozni.

2014. szept. 24. 16:16
 5/36 A kérdező kommentje:
Sok Magyarról tudok, akik dolgoznak, dolgoztak kint. Egyébként konkrétan úgy gondoltam, hogy spórolt pénzemmel fogom magam és kimegyek lesz ami. Ennyire lehetetlen? :/
2014. szept. 24. 16:20
 6/36 anonim ***** válasza:
Mennyi spórolt pénzed van? Másfélmillió alatt el ne indulj! Lakbér, kaució, élelmiszer, telefont kell venned, buszjegy, stb.
2014. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. A skandináv országokban is van munkanélküliség, és előbb egy állampolgárt fognak felvenni a munkára. Aljamunka az, amit nem szívesen végeznek az emberek. Feketemosogatás például, vagy takarítás. Ezekkel filléreket tudsz keresni, amiből épp, hogy kijössz.

Vagy ha van valami szakmád, amit vállalkozóként tudsz csinálni, akkor próbáld meg, de oda is kell ám vaskosan befektetni.

2014. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
viccelsz? Max fél..gondolod gyűjteni kéne még? :DD Most mennyi időre 1 hónapra? Kell 1 hónapra annyi pénz? Annyi pénzem lenne , nem biztos, hogy elakarnék menni. Ámbár de! Mi van ha viszem a biciklim? Az spórolós? :)))
2014. szept. 24. 16:28
 9/36 A kérdező kommentje:
Van telefonom! Csupán külföldi kártya kell bele nem? Mm ez ilyen modern kis kártyás, tudod.. :))
2014. szept. 24. 16:29
 10/36 A kérdező kommentje:
Értem. Itt miért nem veszik fel előbb a magyart, mint más munkaerőt?? :/ Fekete mosogató hmm attól félek eltemet egy nagy edény, mert elég gyenge vagyok. Amúgy én vállalnék először valami nem jó melót is.
2014. szept. 24. 16:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!