Kezdőoldal » Utazás » Európa » Decemberbe Olaszországba...

Ukrán Végrehajtó kérdése:

Decemberbe Olaszországba szeretnék költözni. Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy fiúval, aki nagyon kedves,de kicsit aggódok, mert azt szeretné, ha hozzá költöznék.Fizetné a repülőjegyem, akart segíteni is pénzügyileg, de nem fogadtam el. És nem tudom hogy náluk ez egy természetes dolog, hogy szórják a pénzt? Nem akarok naiv se lenni, de remélem nem valami maffiatag. Bár úgy tudom ez inkább délebbre jellemző. Erről sok rosszat hallottam és félek belevágni.

Érdekelne mindenféle vélemény, akinek van valamilyen információja az ottani emberek viselkedéséről, megbízhatóságáról, munkalehetőségekről.


2014. okt. 1. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

"DecemberBEN"


Ha nem vagytok már legalább 2 éve kapcsolatban, ha nem voltatok már egymásnál, a szüleitek nem beszéltek egymással, akkor inkább ne költözz. Maffia mindenhol van.

Nem véletlenül félsz egyébként.

2014. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Olaszországban rosszabbak az életkörülmények, mint Magyarországon.


Turistaként látszólag ugyanolyan, talán kicsit jobb is, de ott sokkal nehezebb legális munkát találni, a legtöbb olasz feketén dolgozik, persze így TB, nyugdíj nincsen, majd a bambínók valahogy eltartanak öregkorodra, közbiztonság borzalmas, délen a higiénia se túl 21. századi.

2014. okt. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nem tudom a körülményeket, de az előttem szólóknak sok mindenben igazuk van.

Olaszország most csöppet sem hasonlít Eldorádóra. A helyzet - bár otthonról fényesebbnek látszik - közel sem jó, sőt sok tekintetben rosszabb, mint otthon.


Az olasz fiú független? Találkoztál, már vele? Hányszor? Te voltál már nála? Mennyi ideig? Ismered a körülményeit?

A barátait? A családját????? (Mert az itt sokkal meghatározóbb, mint otthon)


Van elég pénzed, hogy megélj? Vagy van biztos munkád itt? (mert munkát találni... hááááááááááááááááááááát....) És hidd el, az élet itt nagyságrendekkel drágább. Minden ellenkező állítással szemben.

Ráadásul, ha semmi itteni tapasztalod nincs, nem a higiénia és a maffia lesz a legnagyobb gondod.


Eligazodsz olaszul a hivatalokban? (Garantálom, hogy sokkal bonyolultabb, mint otthon, és sok mindenről nem is adnak felvilágosítást....)

El tudsz olvasni, és meg is értesz olaszul egy akármilyen szerződést? (lakás bérleti, munka vagy akármilyen szerződést)


Figyelj, én azt javaslom, hogy szerezz több információt, esetleg utazz ki egyszer- kétszer (a fiú nyugodtan fizetheti a repülőjegyed, de oda-vissza!), és lásd, hogy milyen itt. Aztán tudsz dönteni saját magad is.


Addig is ajánlom az

[link]

oldalt.


A szerkesztője nagyon sok hasznos információval lát el (munka, lakás bérlés, autó használat, stb.), de olvashatsz itt élő magyarok tollából is. (Élet-történetek)

Érdemes a hozzászólásokba is beleolvasni, ott is van egy rakás okos dolog.


Sok szerencsét!

2014. okt. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia, en is egy fiu miatt jottem ki 11 eve, ha van kerdesed irhatsz privatba.
2014. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen egyszer találkoztunk Budapesten. Nem volt vele különösebb probléma. Azóta tartjuk a kapcsolatot. Sajnos csak pénz nélkül tudnék kimenni.
2014. okt. 3. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

EEEGYSZEEER???? Egyszer találkoztál egy más nemzetiségű sráccal és már ki is költöznél hozzá úgy hogy pénzed sincs és feltételezem olaszul sem tudsz 2 szónál többet??

Ez egy komoly kérdés? Hány éves vagy?

Nagy valószínűséggel a srác erotikus munkára hív ki amit természetesen nem fog veled előre közölni...

Legyen már eszed...

Olaszban imádják a magyar csajokat, én is itt élek már egy ideje, ne tudd meg hányszor hívtak már "táncolni" csak mert egy kicsit is dekoratívabb vagyok az átlagnál, el kell az ilyeneket a francba küldeni, határozottan, nem pedig azon gondolkozni hogy pénz és nyelvtudás nélkül kimenjél egy vadidegen helyre egy vadidegennel.

Még jó hogy azt ígéri pénzzel támogatni fog, csak azt nem árulja el mit kell tenned cserébe. Ez alap hogy fizetik a leendő "hosstess-ek" repjegyét, ez az összes hasonló álláshirdetésben is benne van.


Én személy szerint inkább ettől tartanék mint a maffiától, délen élek de soha meg sem fordult a fejemben hogy veszélyes környezetben mozgok nap mint nap, ezerszer nagyobb biztonságban érzem itt magam, mint Magyarországon.

A további kérdésre a válasz: munkalehetőség nincs, hacsak nem valami nagyon keresett szakmában van végzettséged, alap hogy beszélj jól olaszul, legyen elég kezdőtőkéd hogy eltartsd magad az első hónapokban amíg nem találsz állást. Jó ha vannak ismerőseid akikre támaszkodhatsz ha baj van. Az emberek egyébként nagyon kedvesek, segítőkészek, barátságosak. Én imádok itt élni, de ehhez azért kell az hogy ne tudjanak eladni kilóra, remélem kellőképp megijesztettelek, és meg sem fordul a fejedben hogy tovább tartsd ezzel a fiúval a kapcsolatot...

2014. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már sokan megijesztettek, de arra gondoltam, hogy először kimegyek 2 hétre, aztán ha úgy van visszamegyek. Minden magyar mondja h nincs ott lehetőség, mégis ugyanúgy kint vannak és nem jönnek haza. Érdekes.

20 éves vagyok. Ő 30.

2014. okt. 9. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

igen sok magyar mondja, hogy itt nincs lehetőség. És tudod, tök igazuk is van.

Én északon élek. Semmilyen lehetőség nincs, de ha itt a családod, a férjed, akkor kicsit nehezebb mozdulni.


Ez nem Magyarország!

Én a férjem miatt jöttem, mindössze 5 éve. Beszélek olaszul, és még így is NAGYON nehéz volt, sőt néha még most is rettenetes.

Mielőtt végleg idejöttem 10-szer (!!!!!) voltam itt, és persze ő is jött Magyarországra rendszeresen.

Minden itt tartózkodásom 10-15 nap között volt, sőt végül 3 hónapos próbára is kijöttem, hogy lássam a kemény hétköznapokat.

És még így is, hogy azt hittem, mindent láttam, bizony vannak meglepetések.

A mentalitás teljesen eltérő az otthonitól. Ezt nem tudom megmagyarázni, ezt tapasztalni kell. Van akinek tetszik, szerintem egy idő után nehéz elviselni, hogy itt semmi sem működik. Amit megígérnek, az általában nem úgy van, nem akkor, és nem annyiért.


Ha nem tudsz elolvasni és megérteni egy akármilyen szerződést, ami szükséges az élethez, akkor inkább ne gyere.

Ha még nem voltál a saját számládra (azaz egyedül), akár nyaralni is külföldön, és nem tudod, milyen csak magadra számítani egy idegen országban, inkább ne gyere.


Szerintem, jobb lenne, ha ő menne először hozzád Magyarországra párszor, hogy meg tudd, mik is a valós tervei veled kapcsolatban. Otthon hidd el, nagyobb biztonságban vagy, mint itt pénz nélkül, kiszolgáltatva az ő jó szándékának.

Gondolom, nála laknál. És ha nem tetszik a szitu? Hogy jutsz haza? Képes vagy fizetni párnapra egy szállást, ha összevesznétek?


Nagyon sok olasz külföldi párost látok és persze vannak happy endek, de nagyon sokan csak azért maradnak benne, mert nem tudnak menekülni.


És még valami: nagyon sok itt élő magyar kutya kemény munkával beilleszkedett, kitalálta magát, vállalkozást épített. És próbálnak előre jutni. De ehhez tudni kell valamit, ami itt különleges. Mondjuk 3-4 nyelvet. De ha nem tudsz olaszul, felejtős. Komolyan.

És közben, mialatt próbálnak boldogulni, megy az idő, és azért nem mennek haza, mert otthon is fel kellene építeni mindent újból....

De tényleg hidd el, hogy most minden rettenetesen kétségbe ejtő.

5 éve is sokkal jobb volt a helyzet, mint most. Otthonról persze én sem hinném el.


Még egyszer, sok szerencsét!

2014. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!