Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómában beszélnek németül?

Rómában beszélnek németül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy hét múlva utazom Rómába. Azt szeretném kérdezni hogy beszélik e ott a németet ??? Kicsit parázom , hogy hogy fogom megértetni magam mivel angolul nem tudok viszont németül elég jól. Már voltam pl. Mallorcán ott szinte mindenki tudott németül. Viszont Rómáról azt hallottam hogy nem igazán szeretnek idegen nyelven komunikálni , még ha meg is értik a kérdést akkor is olaszul válaszolnak.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2014. okt. 2. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jobban, mint amennyire angolul beszélnek. A német turisták inkább Bibione környékére mennek, ott jobban beszélik a németet.
2014. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

az átlag olaszok nem beszélnek se németül se angolul, olaszul beszélnek

max pár szót tudnak

legyen a telefonodon olasz-magyar szótár és nem lesz gond

2014. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
angol,francia és olasz. ezeket mindenhol értik . de szerintem akadnak akik értik. pl egy fagyizóban úgy kellett vadászni németül beszélő alkalmazottat de sikerült :D
2015. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!