Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni a Párizsi...

Mit érdemes megnézni a Párizsi Montmarte művészi negyedében?

Figyelt kérdés

2014. nov. 4. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Az Montmartre. :)


Egyébként érdemes ott felmenni és megnézni a Sacré-Coeur -t, meg a körülötte lévő kis "vásárló utcát" (ott mindenfélét kaphatsz viszonylag jó áron is, egymás hegyén-hátán vannak az kisebb üzletek). Ezen kívül arrafelé van egy kajáldás rész is, ami kifejezetten a régi francia stílust mutatja, azt is mindenképp érdemes megnézni, ha be nem is ültök be sehová (nem voltam egyik kajáldában sem, de gondolom elég borsos összegek vannak). Na meg arról nem is beszélve, hogy ott fönt, a Sacré-Coeur előtt gyönyörű a kilátás (főleg este), csak vigyázni kell a néger árusokkal, mert tele van velük az a rész (legalábbis este biztos, napközben nem tudom).

Illetve a Sacré-Coeur -höz vezető út felfelé is érdekes, ott is vannak kisebb üzletek, kifejezetten tök jó édességes boltocskák...csak egy picit fárasztó az út, és rengeteg a lépcső. De megéri. :)

2014. nov. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*ha be nem is ültök sehová (bocsi)


És kihagytam, hogy este a Sacré-Coeur -nél azért is kell vigyázni, mert ott ülnek a lépcsőn piásüvegekkel a (viszonylag) berúgott emberkék, akik általánosságban nem foglalkoznak másokkal, de azért nem árt az óvatosság.

2014. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) bocsánat az elírásért ...és a múzeumok terén miket érdemes megnézni? gondolom sok ott a művészi galéria. értem szóval jól elkel rakni az értékeket tárcákat ilyesmiket.és ezenfelül mennyire mondható biztonságosnak a környék?
2014. nov. 4. 23:48
 4/8 A kérdező kommentje:
esetleg útikönyvet ajánlani tudnál?
2014. nov. 4. 23:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Útikönyvet sajnos nem tudok ajánlani.


Múzeumok terén ott van a Musée de Montmartre, ami egy helytörténeti múzeum. A Montmartre negyed történetéhez/kultúrájához kapcsolódó festmények, kéziratok, fotók, egyebek láthatóak benne.

Amúgy, ha tudsz franciául, akkor ez nagyon sokat segíthet: [link]


A pénztárcádra, értékekre tényleg nagyon kell vigyázni, meg ne kerülj vitába - még véletlenül se - az ott lévőkkel. De különben nem veszélyes környék, csak este azért nem árt tényleg vigyázni egy picit jobban.

2014. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! nagyon köszönöm :) szuper ez az oldal ,kicsit tudok franciául és ez nagyon sokat segít.köszi még1x
2014. nov. 5. 00:09
 7/8 anonim ***** válasza:

A Montmartre kozponti része egyaltalan nem veszélyes kornyék, csak a 18.ker. De nem kell ezen parazni :)


Az elozo hozzaszolo altal emlitett éttermek az elhelyezkedeshez kepest meglepoen nem dragak, van menu is és én pl oda jarok moules-frites-et enni (kagylo tal sultkrumplival) mert csak 10-11€ és a hangulat meg valoban "régi francias".


Javaslom az elkoszalast azokba a kis utcakba amik fele kevesebb/nulla embert latsz, tehat ahova turistak csak nagyon kevesek mennek.


Vannak kortars muhelyek ahol ha szerencséd van kifoghatsz 1-1 ingyenes kiallitast vagy épp lathatod ahogy készul egy fal graffiti :)

2014. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is :) ezeknek a kortás mühelyeknek esetleg letudnád írni a nevét? És akkor szoktak lenni ilyen street art kiállítások?külön ilyen galéria?
2014. nov. 5. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!