Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában miért működik a...

Ausztriában miért működik a boltok vasárnapi zárva tartása?

Figyelt kérdés

Amióta kijárok Ausztriába mindig látom, hogy vasárnap zárva vannak a boltok. Amennyire én tudom ott nem kivételeznek egy bolttal sem, MINDEN zárva van.

Hogy tudják az emberek megoldani a hét többi napján a vásárlást, ha közben tegyük fel csak vasárnap érne rá sok ember, mert a többi nap dolgozik?



2014. nov. 7. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem annyira működik, mint hisszük és állítjuk. Ha működne, akkor nem lennének tele a nyugat-magyarországi bevásárlóközpontok parkolói vasárnap osztrák rendszámos kocsikkal. Jó néhány osztrák kollégával vagyok napi szinten kapcsolatban, ha előjön ez a téma, akkor mindig megjegyzik, hogy nekik is van még hová fejlődniük Magyarországhoz képest.
2014. nov. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Ahol én lakom szintén sok minden zárva van vasárnap.

Meg lehet szokni.

Csakhogy: hétköznap korábban végzek mint annak idején otthon és a munkám is egy emberre van szabva. Vannak nehezebb napok, de általában időben, nyugodt hangulatban hazafelé be tudok vásárolni, így nem marad hátvégére az egész következő heti bevásárlás.

Bár nem vagyok túlfizetve és megnézem mire költök, ha úgy jön ki, akkor beülünk valahová. Ma pl. nem volt kedvem főzni és utána mosogatni, így egy közeli pizzázóban ettünk. Ma hazafelé vettem pár dolgot, holnap lehet, hogy kiugrok a boltba kenyérért és tejért, de ennyi.

Persze lehet Ausztriával is példálózni, de akkor legyen ugyanannyi a munkabér és a munkakörülmények.

2014. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Csak hogy azt elfelejti mindenki hogy nálunk fordítva működik minden. Mert ez annak idején úgy volt hogy dolgoztak az emberek a boltokban. Aztán kitalálták, bevezették a vasárnapi nyitvatartást. DE ! a fizetés maradt. Most meg azt mondják ha nem dolgoznak vasárnap akkor annyival csökkentik a fizetést. Azon is el lehetne gondolkozni hogy már szinte mindenbe elértük a nyugatot. Kivéve a fizetést. Egy multiba dolgozó ember miért nem kap annyit vagy megközelítőleg annyit mint a nyugati multiknál??????
2014. nov. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, viszont nem csak a multik, illetve a kereskedelem esetében, hanem minden szakmában. Attól tartok ez nem is fog megváltozni, volt egy elemzés nemrég, mely szerint az elmúlt 20 évben semmit nem javult a helyzet ebben.
2014. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ausztriában a szakszervezetek harcolták ki a vasárnapot, a munkavállalók a vasárnapi nyitva-tartás nélkül is eleget keresnek, nekik mindegy volt


egyébként nem MINDEN van zárva, vannak vasárnap is nyitva tartó billa és egyéb helyek, de nem sok, tele is vannak egész nap

2014. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem működik, ugyanis tömegével járnak át Sopronba, Szombagthelyre, és egyéb határmenti magyar városokba vásárolni.
2014. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Határ széléről hozzánk nem kizárólag a bevásárlás miatt jönnek. Biztos hogy csak azért jönnek?? Sok másért is jöhetnek....

Szerintem egy jó ebéd, nem kell nekik főzni.

Fodrász, náluk jó drága úgy tudom. Biztosan van aki vasárnap is nyitva tart.

Gyógyvíz is van bizonyára ami náluk szintén drágább. ( vagy nincs is? nem ismerem a környéket sajna. és ne jöjjön senki azzal nézzem meg a goglit )

Vasárnap helyett bizonyára átszervezi mindenki a maga igényei szerint.

2015. jan. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!