Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába magyar és nagyon...

Ausztriába magyar és nagyon jó angol nyelvtudással lehet munkát találni?

Figyelt kérdés
vagy mindenképpen kell a német is?

2014. nov. 22. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha normális munkát akarsz, kell a német is. IT területen dolgozom, a napi feladatok 90%-ában angolul kommunikálunk a munkatársakkal, de még így is csak jó német tudással van esély bekerülni. Nem csak a munkahely a lényeg, ugyanis a napi 7,5-8 óra után vágynál valami tevékenységre, ismerkedni, mozizni, stb, ezekhez pedig nem árt a német, illetve beilleszkedni próbálsz, ahhoz is jó ha tudsz. De mint írtam, munkahelyekhez is kell.
2014. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Quasar07 ***** válasza:
95%

Rákérdeztem az egyik családtagomtól, aki kinnt dolgozik.

Angolul szinte mindenhol lehet boldogulni, így Ausztriában is, de azért kezdj el tanulni legalább szavakat németül, hogy ne teljesen tudatlanul menj ki. Ott is ragad rád majd a német, ha huzamosabb ideig leszel kinnt.

2014. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Lábasokat mosogatni biztos elég.
2014. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akiket en ismerek itt Becsben es csak angolul beszelnek:

-Ìr pubban felszolgalo

-Gorog etteremben pincer

-Magan laborban analitikus

-Etteremben pultos


Ezeket mind szemelyesen ismerem, szoval igen, lehet csak angollal is melot talalni. Persze munka tapasztalat nelkul eselytelen.

2014. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
4-es! Nekem ne próbáld meg bemesélni, hogy kizárólag angol nyelvtudással lehet valaki pincér Ausztriában. Ha bemegy egy német nyelvű vendég, mit csinál? Hülyeségeket ne terjesszünk. Még a laborosról hihető, de pincérről kizárt hogy csak az angol elég legyen.
2014. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
le kell beszélni a munkát a főnökkel, így biztos, hogy kell a német. Én is tudok angolul és már jópár munka nem sikerült, pedig tudok egy kicsit németül is, de olyan helyen, mint tirol, el lehet felejteni az itthon tanult németet. Úgyhogy vagy fizetsz azért, hogy valaki kivigyen vagy szólsz ismerősnek. Esetleg megtanulsz németül
2014. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hulyesegeket terjesztek? Akkor elkuldom privatban hogy hol beszelnek es veszik fel a pincerek angolul a rendelest, ha osztrak vendeg van ahhoz is angolul beszelnek, persze ha nagyon kell akkor van a szemelyzetben nemetul beszelo is, de van aki semmit nem tud nemetul. Szoval menj el nyugodtan es ellenorizd le magad!
2014. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hely egyebkent nem osztrak tulajdonu, a vezetes sem osztrak, igy a fonokkel sem kell nemetul beszelni.
2014. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Lehet. En programozokent dolgozok itt, csak angollal.

Nem egyszeru, de lehet. Az viszont teny, ha tudsz nemetul mondjuk 20-30%kal jobb fizukat jelento allasokat is megkaphatsz, mint csak angollal.

Javaslom az osztrak munkakereso oldalak bongeszeset, es ugy, hogy ha nincs benne az allashirdetesben hogy kell a nemet, akkor erdemes nekik akkor is irni, ha nem tudsz nemetul. Ha latjak hogy megerted, meg hajlando vagy tanulni nemetet, sok esetben eleg.

2014. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.

#9: én is informatikai területen szeretnék kint dolgozni


és persze értem, hogy ha valaki kiköltözik akkor alapvető német szavakat tudjon, csak azért kérdeztem, mert, hogy ha pl. nem középfokon beszélsz németül akkor van-e esély legalább munkát találni...

2014. nov. 24. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!