Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elmenjek így Salzburgba?...

Elmenjek így Salzburgba? (többi lent)

Figyelt kérdés

A múlt hétvégén vált biztossá, hogy 7-én, vagyis most vasárnap megyünk Salzburgba úgy, hogy reggel megyünk és délután indulunk haza. Öten mennénk, nekik már meg is van a jegyük, csak nekem nincs, de ez se véletlen. Elmesélem. Szóval én Mosonmagyaróváron szállnék fel, ők meg Hegyeshalomban, oda-vissza kb 800 km. Délben lennénk ott és vagy a négyessel vagy az ötössel indulnánk haza, utóbbinál Bécsben át kell szállni, negyed órát kéne várni a másik vonatra, 9-re lennék otthon. Ha a 4-ssel akkor 8-ra.

Ha a négyessel jönnénk akkor megérné elmenni, a jegy 12000 ft kb és a helyjegy meg ezer ft.


Azonban egész héten végig fura érzésem volt ezzel kapcsolatban, Győrbe járok suliba és csak ott tudnám mert ott van nemzetközi pénztár, mármint megvenni a jegyet. Reggel 7:20-ra ér be a busz, akkor előtte megtudtam vna venni azonban nem akartam a többiek előtt megvenni, tehát mindenképp megakartam várni a többieket és az ő visszajelzésüket. Ők Pesten laknak amúgy de egyik unoktaesómnak osztrák a férje, igy aznap éjjel mind a négyen Ausztriában alszanak, a Fertő tónál és akkor reggel onnan mennek Hegyeshalomba. Azért nem akartam előtte megvenni mert féltem, hogy valami gáz lesz, rossz előérzetem volt. Aztán ma reggel vették meg, kértem, hogy hívjon fel, ha minden rendben volt. Fél 8-kor még ott álltam a vasútállomásnál, vártam a hívást, de semmi. Nem volt már időm, mert kaját is akartam venni épp, hogy beértem. Pont akkor hívott, mikor a pénztárnál voltam, így visszakellett hívnom, mondta, hogy vegyem meg, az odaúttal nincs baj, csak a visszafelé kicsit bonyolult, de nem mondta el, hanem azt mondta leírja facebookon. Mivel nincs okostelefonom, csak otthon tudtam megnézni az üzenetet, de úgy voltam vele, hogy hazafelé mindenképp megveszem, csak nem lesz olyan gáz, ha azt mondta vegyem meg. Pénteken annál a tanárnál fél 12-ig szoktunk lenni, de ez ma eltolódott és délben engedtek el és negyed 1-kor ment a buszom. Gondoltam, ha sietek, akkor megtudom venni és el is érem a buszt. Siettem a vasútállomásra, de ketten álltak előtte, egy darabig vártam, de akik ott voltak száz kérdést tettek fel így elég sokáig tartott és még előtte volt valaki. Néztem az órát, kimentem, gondoltam majd visszajövök ma délután vagy legkésőbb holnap. Akkor nem tudtam, hogy jól tettem ezt. Odaértem a buszmegállóba, amíg nem jött gondolkoztam, hogy visszamenjek-e és a következővel menjek el, de akkor sokat kellett volna várni. Végig ezen gondolkoztam, de végül felszálltam a buszra.

Nagyon furcsa volt ez a mai eset, egy belső hang mondogatta, hogy ne menjek vissza megvenni hanem szálljak fel a buszra és menjek haza, úgy voltam vele, talán jobb lesz előbb elolvasni a problémát.


Mikor hazaértem, addigra létrehoztak egy csoportot, amiben mind a négyen benne voltunk, az osztrák nem, ő nem tud magyarul. Irta a Zsuzsi, hogy inkább a négyessel jöjjünk vissza mert hazaakarnak még vinni egy mosógépet és vissza kell menniük Pestre mert másnak dolgoznak. De akkor még vissza kell menniük még a Beáékhoz Ausztriába. És akkor elég későn érnének haza és ez neki nem jó. A Bea azt mondta, hogy hagyja a gépet a kocsiban ami Hegyeshalomban lesz egészen estig, de nem volt hajlandó és összevesztek. Részletet nem tudok mert telefonon csinálták, aztán végül a Zsuzsi beleegyezett h az ötössel jöjjünk vissza. Mert előtte úgy volt hogy nem megyek ha a négyessel jövünk.

Na akkor mondta hogy jó és azt hittem meg van beszélve.


Aztán felhívott a Bea, hogy a Zsuzsi megint kavar a mosógép miatt mert az neki nagyon fontos és nem tudja mi legyen.


Aztán felvetődött ez, de ez még nem biztos. Hogy ők Bécsben szállnak fel inkább és akkor a vonaton találkoznánk de ez azért gáz, mert náluk van a helyjegy, ami már ugye meg van, posta meg már felejtős a sürgősségi is. Tehát nekem helyjegy nélkül kéne átlépnem a határt, ami nem történne meg, mert ott rekednék Hegyeshalomban, amit meg nem akarok. Tehát ha ez lesz végül, akkor nem is tudnék menni, új helyjegyet meg nem fogok venni. Meg így nem is akarok, akkor már plána nem érné meg, és értelmetlen.


Vagy ha azt mondom, hogy jöjjünk a négyessel akkor ők Hegyeshalomban szállnának fel és nem Bécsben.


Megéri ez egyáltalán? Egy belső hang azt mondja hogy nem lesz zökkenőmentes ez. Mit csináljak? Ha nem mennék akkor csalódnék, már régóta el szerettem vna jutni Salzburgba de sose sikerült, lehet, hogy most se fog. Miért? Ti mit csinálnátok? Csak 4 óra hosszát tudnánk ott lenni. Vagy 5-öt.



2014. dec. 5. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Túl hosszú. Megéri elolvasni, vagy az üknagyapád fronton töltött szolgálata is benne van?
2014. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
esetleg egy normális aki el is olvasta?
2014. dec. 5. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha én az országnak azon a felén laknék ahol te (keleti részben élek), simán elmennék egy napra Salzburgba, viszont tutira nem három másik emberrel, akik teljesen máshol szállnak fel. Túl sok egyeztetés, alkalmazkodás egy egynapos kiránduláshoz. Akkor már inkább mennék egyedül.

A bécsi átszállás visszafelé viszont kicsit neccesnek tűnik. Az alapján, hogy azt írod, negyedórát kell várni Bécsben a másik vonatra, feltételezem, nem vagy valami gyakorlott utazó. Igazából nem hogy várnod nem kell, hanem mindössze negyedórád van, hogy egy veszett nagy állomáson megtalálj egy másik vonatot. Már ha van annyid, mert a mostani időjárásnál már előfordulnak késések, lehet, hogy el sem éred. Szóval nem árt, ha viszel annyi tartalékot, hogy ott tudj aludni Bécsben, ha szükség lesz rá.

Egyébként 4-5 óra elég arra, hogy ráérezz egy város hangulatára. Nyilván nem fogsz mindent látni, de határozottan több élményben lesz részed, mintha otthon maradsz. Bár érdemesebb legalább egy napot megszállni, és úgy visszajönni.

2014. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. Már eldőlt, hogy négykor indulnánk vissza akkor nem kell átszállni. Akkor te azt mondod menjek el?

Hát ottaludni már nem tudunk mert hétfőn mindenki megy dolgozni és nem úgy lett megszervezve

2014. dec. 5. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Persze, hogy menj el! Szerintem csodás lesz! Salzburg gyönyörű advent idején. Én ki nem hagynám! :)
2014. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
lehet igazad van, de akkor miért volt rossz előérzetem? Mindenesetre meg fogom álmodni ma este
2014. dec. 5. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Rávettem magam, elolvastam. Kb 5 mondatban leírhattad volna a lényeget. Vagy ha már ennyire bő lére eresztetted akkor a mosógép tipusát is megírhattad volna, hogy tudjuk milyen.

Na mindegy.


A lényeg amit rosszul írsz: helyjegy nélkül is átlépheted a határt, mert nem kötelező. Maximum ha már ül valaki azon a helyen, nem tudod felállítani arra hivatkozva, hogy neked itt a helyjegyed mert ugye nincs nálad.


Én nem mennék ki 4-5 órára mert semmi értelme nincsen 2x annyit utazni mint ottlenni... Az előérzeteid meg hülyeségek ne az álmaid alapján dönts valamit. Akarsz menni vagy nem? ha igen menj ha nem akkor vállald fel és mondd meg nekik.

2014. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

tudom hogy nem kötelező, de bizonyára hallottad az október 23-i esetet, és főleg vasárnap. Na mindegy, tudod milyenek az osztrákok, ha tehetsz ellene akkor miért ne, hogy ne kössenek beléd?


Egyébként már nem aktuális, mert tuti h négykor jönnek/jövünk vissza

2014. dec. 5. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj együtt visszajönnötök... ha akarsz még maradj egy órát és kész.
2014. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyen kérdésre csak azt tudom válaszolni, hogy irigylem a problémádat.
2014. dec. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!