Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova és mikor szükséges...

Hova és mikor szükséges utaznom, hogy jó eséllyel láthassam a sarki (északi) fényt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy késő ősztől kora tavaszig látható az égbolton, de nem állandóan, és hogy az Északi sarkkörtől északra. Van esetleg valaki Önök között, köztetek, aki már látta, és meg tudja nekem mondani, hogy mely város környékére érdemes utazni e céllal Európán belül? Köszönöm.

2014. dec. 18. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Rejkavík, Rovaniemi, Norilszk, meg az ilyen északi városok. Azt sajnos nem tudom, hogy mikor szokott lenni, vagy hogy előre ki lehet-e számítani.
2014. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Oda utazz, ami neked szimpatikus. A lényeg, hogy minél északabbra mész, annál nagyobb az esély.

A legjobb észak Norvégia, de Svédország, Finnország, Izland északi részein is jók az esélyek.


Nagyobb városba nem érdemes menni, mert a fényszennyezés elrontja az egészet. Mindenképp ki kell menni teljesen sötét területre.

Aztán arra is jó odafigyelni, hogy ne legyen telihold. Legjobb mikor egyáltalán nem zavar be a hold fénye.


Hosszú távra nincs előrejelzés, inkább csak 1-2 nappal előtte, de ezek se biztosak, tehát a szerencsén múlik a dolog.

2014. dec. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer Leviben láttam lilát és zöldet februárban, egyszer pedig egész délen Haarajokiban zöldet, az olyan kora március lehetett.
2014. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, mármint Finnországon belül volt délen.
2014. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt mindig van előrejelzés, hogy mikor meddig látható az északi fény. Most pl Norvégia, Svédország,Finnország északi felén és Izlandon elég erősen látható.

2014. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez az egyik álmom, de soha nem jutok el oda.

Ám időjárás függő is, tiszta égbolt kell hozzá

2014. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolso: remelem, hogy egy napon mindketten eljutunk!
2014. dec. 27. 19:04
 8/9 anonim válasza:
én is szeretnék:D
2015. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Svédország, mondjuk Kiruna.
febr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!