Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyenek az árak Hollandiában?...

Milyenek az árak Hollandiában? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy hétre szeretnék menni Hollandiába. Most nem azt szeretném, hogy azzal jöjjetek, hogy "nagyjából ugyanaz az ár" meg, hogy "az itteni(m.o.-i) fizetéshez drága"... hanem vmi konkrétumot. Pl ha elmegyek egy étterembe akkor mennyiért tudok megebédelni? Vagy ha csak elugrok a Sparba/Aldiba/Lidlbe akkor ott mennyibe kerülnek az alapok(tej, kenyér etc.)? Elsősorban olyanokra gondolok akik Hollandiában laknak/laktak. Sokat segítene!

2014. dec. 28. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Minden jóval drágább, mint Magyarországon.


Pl. az egyik legolcsóbb "gyorsétterem" az a FEBO-automaták, amikből az automata fala mögött frissen sült kajákat kiveszel is olyan árban van, hogy 1.20 egy krokett, 2.50 egy hamburger. A bolti árak se barátibbak. Van valami Jumbo meg Albert Heijn nevű bolthálózat, ezekben sokminden van, de elég drágák. Van valami olcsóbb, aminek a nevét elfelejtettem, ezek olcsóbbak, bár Magyarországhoz képest még mindig drágák, a termékválaszték meg kb. olyan, mint a Kádár-rendszerben.


A tej, kenyér magasabb minőségű, mint nálunk, a zöldségek viszont mind ízetlen üvegházi szarok, nálunk a kutya se enné meg, ott meg drágábban adják, mint nálunk.


A tengeri halak jók, meg ezek a benvándorlók által hozott ázsiai, indonéz kaják.


A helyiek panelházakban vagy pirinyó emeletes családi házakban laknak, amiknek van egy kilépő udvara, olyan híres (hirhedt) nemzeti ételeik vannak, mint a snert (vízízű borsófőzelék egy szelet vézna szalonnával) meg vla (vízízű híg vaníliaszósz).


Szóval szerintem mi magyarok valamivel magasabb, vagy legalábbis kevésbé egyhangú szinten élünk, mint a hollandok. Gazdag, futurisztikus, szabad és biztonságos ország Hollandia, de itt Magyarországon jobb ételeket eszünk, nagyobb házakban, lakásokban élünk és sokkal többet költekezünk, ennek minden pozitív és negatív vonzatával együtt.

2014. dec. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm :)<3

te laktál kint amúgy? :)


nem semmi árak egy hamburgerért.. itt a mekibe megkapom 1 euroért is a sajtburemet :( :D

az üzletláncok neveit ismerem és nagyjából tudom hogy hogyan megy fel ará egyes üzleteknek.. az albert heijn az elég drága én is ugy tudom sajnos. :/ dehát az kb egy tesco mivel ott ugye nincs.


összeségében nagyon köszönöm a segítségedet... sokat jót tettél velem! :)

2014. dec. 29. 15:44
 3/5 anonim válasza:

[link]



Ezen az oldalon minden infót megtalálsz az átlagárakkal kapcsolatban. Választhatsz pénznemet és várost is. Összetudod hasonlítani a budapesti átlagárakkal is.

2015. jan. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom. :)
2015. jan. 7. 09:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En tobb mint 20 eve elek Hollandiaban. (Zeistben Utrech-tol nem messze.)Az emlitett uzletek mellett van meg Lid, Aldi is, ahol sokkal olcsobban lehet vasarolni.

Minden friss es jo minosegu. Rengeteg torok, marokkoi kisuzlet van, ahol a gyumolcsok es a zoldsegfelek szinte fele aron kaphatoak. Itt az arak a szezon szerint valtoznak. Az aruhazakban telen - nyaron szinte u.a az arak vannak.

2015. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!