Kezdőoldal » Utazás » Európa » Postojnai cseppkőbarlang vagy...

Postojnai cseppkőbarlang vagy Skocjan barlang (Szlovénia)? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Nincs időnk mindkettőt megnézni, melyiket ajánlanátok jobban és miért?

2015. febr. 14. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a Postojnai-t (másikban még nem voltam), már csak azért is mert közel van (~10km) a Predjama vár amit ki ne hagyjatok, igazi meseszerű vár.
2015. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a fél életemben szlovéniában túráztam meg barlangásztam......egyértelműen a skocjan barlangot ajánlom.Postojna már teljesen elcsépelt,gépiesített,csak a pénre utazú,túristalehúzó hely.Ha bármi kérdésed van még ,szívesen segítek válaszolok.Illetve tudok még ajánlani a kornyéken további fizetős kiépített,vagy nem kiépített de szabadon látogatható barlangokat(nyilván ezeket csak akkor ha elég bátrak vagytok,meg van megfelelő felszerelésetek ami nem egy darab teszkógazdaságos zseblámpából áll)
2015. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

A második válaszolónak mondom, hogy családdal utazunk, anyukám szinte a kiépített barlangoktól is frászt kap, mi többiek viszont vígan elmászkálunk bármilyen barlangban - a közös megegyezés tehát az lett, hogy egy db barlangot nézünk meg, ami kiépített. Így találtam rá erre a két barlangra, amik között dönteni kéne. Ha tudnál segíteni abban, hogy melyiket miért ajánlod, azzal sokat segítenél. Előre is köszi!

2015. febr. 15. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

postojnában egy kisvasúttal visznek körbe a barlangon....szerintem ez teljesen személytelen,illetve teljesen gépies,fizetsz-beülsz-mész egy kört-viszlát....

Skocjanban idegenvezetővel járjátok végig a barlangot,lehet választani(angol,német,olasz)nyelvű idegenvezetőt.megálltok bizonyos helyeken,mesél a barlangről,cseppkövekrő....szerintem sokkal személyesebb az élmény,és amúgy szerintem skocjan sokkal szebb mint postojna,csak az már teljesen fel van sztárolva,jobban fel van kapva,de nem tudom miért,mert mondom skocjan sokkal szebb.....skocjanban 2 része van a barlangnak:

-csendes rész:innen indul a túra....itt lesznek nagyon szép cseppkövek

-hangos rész:a föld alatti reka folyó óriási(de tenyleg felfoghatatlanul nagy) teret hozozz létre a föld alatt!LÁTNI KELL!!

Az egész program kb 1 -1.5óra hosszú....fényképezni nem szabad,de ha ügyes vagy tudsz lőni pár képet!

2015. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ez tényleg hasznos válasz volt. :)
2015. febr. 16. 20:04
 6/7 Márciuska ***** válasza:
Tény hogy talán Postojnában van Európában a legtöbb cseppkő, de talán éppen ezért az ember csömört is kap tőle egy kicsit. Amúgy gyönyörű barlang, de iszonyatos tömeg és zsúfoltság van benne, az idegenvezetők gyorsan hajtják az embereket, hogy minél többen beférjenek, a sok embertől hatalmas a zsivaj. Amúgy egyszer érdemes megnézni, mert tényleg szép, de ha csak egy helyre akartok menni akkor mindenképp Skocjant ajánlom! Nincs zsúfoltság, nincs turistaáradat, sokkal meghittebb, és ilyet TUTI hogy sehol máshol nem fogtok látni! Itt nem a cseppkövek a lényeg, hanem hogy egy föld alatti kanyonban jár az ember! Hihetetlen elképzelhetetlen felfoghatatlanul nagy élmény! Az ember csak kapkod levegő után, komolyan! Cseppkőbarlang van a világon elég, de ez egyedülálló Európában, és talán a világon is!
2015. febr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül a postojnaiba mentünk, de a másikat is meg fogjuk nézni mindenképp, ha arra járunk.

A válaszaitokkal ellentétben azonban nekem nagyon tetszett Postojna, a kisvasút pont arra volt jó, hogy ne a lábad elé nézz, hogy mikor esel hasra, hanem tudtál figyelni teljes egészében a cseppkövekre. Mi vettünk audio guide-ot, úgyhogy volt magyar nyelvű idegenvezetés is (ami egyébként nem lenne), úgyhogy összességében nagyon tetszett mindannyiónknak. Kicsit talán drága a belépőjegy, de ezt mindenkinek látnia kell egyszer.

2015. máj. 16. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!