Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnországba Erasmusszal?

Finnországba Erasmusszal?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a képzés angol nyelven folyik, de ez nem biztos. SE-ETK-ról mennék majd ki. Ha angol a képzés, akkor is szükség van egy kommunikációs finn nyelvtudásra? Mennyi idő alatt lehet megtanulni egy középfokú nyelvvizsga-szinten nulláról finnül? Milyen ott az élet, mennyire drága? Milyen az időjárás, aki járt/élt már ott, mik a tapasztalatai?

2015. febr. 23. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyan nem Erasmussal voltam Finnországban, hanem egy középiskolai programmal. Erasmussal egy déli országban voltam.


A képzés nagy eséllyel angol nyelvű lesz. Abból gondolom, hogy amikor én pályáztam Erasmusra szóba jött Finnország is, igaz más szak, más egyetem, de Finnországban csak angol nyelvű képzésre hírdettek Erasmust.


Finnországban mindenki beszél angolul. Szóval nem baj ha tudsz pár szót finnül, de nem szükséges, jól fogsz boldogulni az angollal is.


Azt, hogy mennyi idő alatt lehet megtanulni ez függ a szorgalmadtól és a nyelvérzékedtől is. Én finn középiskolába járta, finn családnál laktam, így egy tanév után felsőfokú nyelvvizsgát tettem. Erasmus alatt latinokkal és egy finn lánnyal laktam együtt, az oktatás angol nyelven folyt, így nem voltam rákényszerítve arra, hogy tanuljam az ország nyelvét. Elmentem egy nyelvtanfolyamra, de nem mondanám azt, hogy alapdolgokon kívül többet tanultam vola, de én nem voltam túl motivált.


Nekem Finnország a kedvenc országom, nagyon jó ott élni én napi szinten vágyom vissza (oda ahol Erasmussal voltam nem vágyom vissza, max. nyaralni). Az tény, hogy drága, jóval drágább, mint Magyarország. Viszont azt nem tudom, hogy az egyetemistáknak milyen kedvezményai vannak pl. utazásra, lakhatásra, iskolai menza hasonlók.


Az időjárás attól is függ, hogy az ország melyik részére mész. Ami tény, hogy a tél hideg, de máshogy hideg. Talán attól, hogy nagyon tiszta a levegő valahogy másmilyennek érzed kevésbé hidegnek. Én azt vettem észre, hogy érzetre mondjuk 0 és -5 fok között sokkal hidegebbenk érezzük az időt, mint mondjuk -5 és -20 között. Plusz egy pulcsi és minden rendbe van.

2015. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!