Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha kint dolgozok Nagy Britanni...

Annonymusz kérdése:

Ha kint dolgozok Nagy Britanniában akkor az otthoni TB kártyát ideiglenesen szüneteltetnem kell?

Figyelt kérdés
A NINo szám elvileg magába foglalja az itteni tb számot gondolom egyszerre kettő nem lehet, bűntetést nem szeretnék kapni. Az ügyfélkapun belül hol tudnám ezt megcsinálni?
2015. márc. 3. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha kint biztosított vagy, akkor a magyar TB számodat fel kell függeszteni. Az OEP felé egy nyomtatványt kell elküldeni, ez viszonylag egyszerű. Ha eddig magad után fizetted a járulékot, akkor a NAV-nál is ki kell jelentkezni, aminél már bizonyítanod is kell, hogy kint vagy biztosított. Erre gyakorlatilag az E104-es nyomtatvány jó (legalábbis 1-2 éve így volt). Elvileg jó lenne az EU-s TB kártya, viszont gyakorlatilag nem fogják elfogadni, mert azon nem az a dátum lesz, mikor biztosítottá váltál.

Nekem fél évembe telt mire megszabadultam a NAV-tól, de ügyfélkapun mindent el lehet intézni, valamint legyen valakid otthon, aki átveszi a leveleidet.

2015. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már nem így van. Csak a NAVnál kell jelezni, hogy elmentél. T15 valami formanyomtatvány. 15T1011 valami ilyesmit kell keresni, de a NAV keresője ki fogja nyomtatni. Kitöltöd, és elküldöd a NAVnak. Azt hiszem kell hozzá csatolni a kinti NI papírodat. És ennyi. Nekem van ügyfélkapum, miután megfejtettem melyik nyomtatvány kell, pár perc volt megcsinálni. Aztán a NAV dolgozik az ügyön hetekig, de az már neked mindegy. Ha visszamész MO-ra, ugyanígy kell visszakapcsolni is.
2015. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A NINo számhoz kitérve csak egy levelet kaptam azon van a szám, kártyát nem de azt nem is kapok már tudtommal. Közben jött egy TAX reference valami income tax records levél benne egy kóddal gondolom ez lenne az adószám amire adózom?!


Eddig a munkáltatóm intézte az adózást vagy az APEH. Sose voltam önadózó akkor a NAV kiesett.


Ügyfélkapun megtaláltam ami kell. Egy EGT nevű fájlt kell kitölteni, jól gondolom?

2015. márc. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!