Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki használt már InterRail...

Aki használt már InterRail útlevelet, megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

[link]


Augusztusban mennék (lehet jönne egy barátom még) Norvégiába, és arra gondoltam, hogy az lenne a legolcsóbb, ha kiváltanék egy 10/22 napos InterRail bérletet. 90 ezer forint, viszont oda és akkor megyek vele, amikor csak akarok.


Ha bárki utazott már interrail passporttal, kérem hogy írja meg bármilyen tapasztalatát.



2015. márc. 19. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 2 éve a barátnőmmel elvonatoztam spanyolországig, meg vissza, megállva itt-ott, 10 napossal. Jó volt. Nem tudom milyen tapasztalatok érdekelnek, az azt kapod amiért fizetsz.
2015. márc. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Például ezzel a bérlettel kb. az összes vonatútvonalat igénybe lehet venni, ami csak van? Mmint természetesen Európán belül. Meg az összes vonatot? Tehát ilyen hop on-hop off rendszerű? Ott szállok ki-be és arra a vonatra, ahol és amelyikre csak akarok? (Feltéve, hogy nem kell helyjegyet foglalni előre)
2015. márc. 20. 00:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Helyjegyet szinte mindenhol kell foglalni. Ráadásul jó előre, hogy tényleg legyen jegy. Ez nappal egész olcsó (3-10 euró között, még egy TGV-re is). Éjszakára drága, kabin és társai, simán 50-100 eurót elkérhetnek, ha akkor akarsz menni. Arról nem is beszélve, hogy a 10 napos bérlet csak 5 napot használható, azaz pl. vonatozol az 1-2-4-9-10. napon, minden nap ki kell tölteni és a kaller érvényesíti arra a napra. Mi előre megterveztük az utat és megvettük a jegyeket, lefoglaltuk a szállásokat (nagyjából), stb.
2015. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ez mind le van írva a tájékoztató anyagokban..
2015. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Átnézegettem pár anyagot, de csak annyit találtam, hogy néhol, a főbb vonalaknál helyjegyet kell váltani. Az éjszakairól meg fogalmam nem volt, hogy ilyen drága. Azt hittem, csak sima 2. osztály, nem tudtam, hogy kabinos.

Tudom, ezért írtam, hogy 10/22 napos bérletet vennénk, ami 22 napig érvényes, 10 napnyi utazásra.

2015. márc. 20. 23:53
 6/10 A kérdező kommentje:

Kicsit OFF következik, de talán segít, ha látsz más perspektívát.


Én is InterRaillel akartam 1 hónapra elmenni 2 éve augusztusban :) Végül találkoztam valakivel (akit előtte youtube-on ismertem meg), és némi konzultáció után végül kompromisszumra jutottunk (azaz beláttam, hogy 200 ezer forint lenne cask a vonatozás része a dolognak). Norvégiába mentünk (ő Balkán fele akart menni), de stoppoltunk szinte végig.

Couchsurfingeztünk, vadkempingeztünk, meg ismerősöknél szálltunk meg. Életem legjobb hónapja volt, rengeteg kedves embert ismertem meg, nagyon élveztem az egész helyzet szabadságát, azt hogy ahol akarunk, ott verjük fel a sátrat, az esőben, a jéghideg tengercseppben, az egyik norvég falu kikötőjének slaggjával való tisztálkodást. Bergenig jutottunk (belgiumon keresztül, úgyhogy elég kacskaringós volt), majd Stockholmból repültünk haza. Sok új dolgot kipróbáltam (csak 2 a sok tucatból: holland varázsgomba, dumpster diving Norvégiában), és még most is hiányzik az egész élmény.


Összesen 29 nap volt, és kb 5300 km-t tettünk meg. Kicsit rohanósra sikeredett, szerintem 5000 alatt jobb lett volna. Anyagi vonzat, így repjeggyel, mindenféle tömegközlekedéssel 158 ezer forint lett, ebből Oslo-Bergen vonat volt 28 000 ft.


Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj itt, szívesen segítek, ha tudok :) Legyen akár általános kérdés, akár stoppolással kapcsolatban.

2017. máj. 7. 07:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Istenem, mekkora gyökér vagyok. Nem ismertem föl, hogy ez az én kérdésem... Ennek vajon mennyi az esélye....
2017. máj. 7. 07:19
 8/10 A kérdező kommentje:
korán van még...
2017. máj. 7. 07:21
 9/10 anonim válasza:

Hogyan sikerült? Nagyon élveztem a korábbi úti beszámolódat.

Mindig el szerettem volna menni vonattal. :)

2018. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül nem vonattal mentem, hanem stoppoltam, de szenzációsan jó volt :)
2018. máj. 3. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!