Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélybe mennénk túrázni egy...

Erdélybe mennénk túrázni egy hétre a nyáron, mennyire kell tartani a medvéktől, illetve egyéb ragadozóktól?

Figyelt kérdés
Hargita megyében szigorúan csak kijelölt túraútvonalakon túráznánk, az estéket pedig szálláson töltenénk. Mennyire valószínű, hogy összetalálkozunk medvével, esetleg farkasokkal? Felkészülünk az esetleges találkozásra, viszont azért mégiscsak ott él a világ legsűrűbb barnamedve-populációja. Szerintetek?

2015. ápr. 20. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi talalkoztunk medvekkel (szerencsre messzirol) Hargita megyeben, szoval nem art tenyleg felkeszulni hatha.
2015. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
10%
Vigyél nekik medvecukrot, mackósajtot, adj nekik medvepuszit akkor nem bántanak! :)
2015. ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam van medvesíp amit nem szeretnek(olyan mint a sima riasztóspray szteroidokon) annak érdemes lehet utánanézni hogy mennyire hatásos és beszerezhető.
2015. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Paprikaspray a megoldás,mondjuk én inkább a román cigóktól félnék nem a maciktól.
2015. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
A románoktól jobban kell tartani. Engem még medve nem rabolt ki soha...
2015. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Felfelé a Hargitára találkoztunk egy nénivel, Ő azt mondta már túl van a 70 éven de még nem látott medvét de szeretne, mi is szerettünk volna de mi sem láttunk.

Szerintem se medvét sem farkast nem fogsz látni, ha meg mégis akkor nagyon szerencsés vagy.

Mellesleg a románoktól sem kell tartani, az itthoni magyarok előbb rabolnak ki.

2015. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hát medvét még csak egyet láttam,... de asse avvót.



Amúgy ezt a kijelölt túraútvonalat miért írtad bele megnyugtatólag ? Szerinted a brumik melyik évszázadban ügyeltek arra, hogy táplálékszerző barangolásaik során gondosan figyeljék és elkerüljék a turistajelzéseket, mert a macisuliban megbuktatták őket év végén, ha valamelyikük medvetalp lenyomatát megtalálták ott ?


Embertől mindenesetre jobban félnék.

2015. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"mégiscsak ott él a világ legsűrűbb barnamedve-populációja"


ettől függetlenül biztos lehetsz benne,hogy nem fogsz medvével találkozni!!Ha esetleg mégis,akkor te nagyon szerencsés ember vagy!

2015. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! románok ellen lesz balta meg kiskés, illetve mi is leszünk legalább 5-en, úgyhogy remélem nem bújkálnak 10-15-ös csoportokban az erdőben késelésre várva.

egyébként meg

7#: azért írtam, mert a túraútvonalakat úgy vélem messze szervezik a gyakori macilelőhelyektől, illetve a medvék is biztos távolabb maradnak attól az úttól, ahol naponta többször mennek el ijesztő, hangoskodó, csúnya emberek. plusz valamiféleképpen biztos figyelik ezeket a vadőrök, mindenesetre valószínűleg biztonságosabb, mint málna után kutatni az erdő kellős közepén.

2015. ápr. 21. 16:09
 10/11 anonim válasza:
100%
Hogy farkast láss annak nagyon kevés esélye van. Én itt élek, rengeteget járom az itteni erdőket 20 év alatt egyszer láttam medvét. A fenyves 200 mtre van az ágyamtól. Nem kell aggódnod, inkább elkerülik ők is az embert. Ha támad csak ijedtében vagy mert a bocsát védi. Ha már Hargita megyében leszel látogass el a Vargyas-szorosba megéri :) kellemes időtöltést! [link]
2015. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!