Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovénia vagy horvát tengerpa...

Szlovénia vagy horvát tengerpart? Ti hová mennétek el nyaralni?

Figyelt kérdés
Most nyáron egy hétre mennénk el nyaralni a családdal, de még nem döntöttük el különösen, hogy hova mennénk! Anyám Szlovéniába menne, mert szerinte 1 hét alatt körbelehet utazni az egész országot, apám Horvátországot szeretné a tenger miatt, nekeme kb. mindegy, csak menjünk valahova. :D

2015. ápr. 26. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már Szlovéniába mentek, akkor egy-két órát továbbautókázva Olaszországig is eljuttok. Ott legalább homokos a tengerpart Horvátországgal ellentétben.
2015. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Én az idén Szlovéniára szavazok. Nekik is van tengerpartjuk, igaz csak 40valahány km, de van.
2015. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Most azt kéne eldönteni,hogy tengerpartozni akartok menni vagy kirándulni!Ha kirándulni,egyértelműen szlovénia,ha tengerpartozni egyértelműen horvátország!

Szlovénia amúgy nem a tenger témában nagy,átvitt és valós értelemben sem!!!

2015. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő helyen jártam.

A szlovén tengerpart: gyönyörű, viszont csak 40 km. Koper, Izola, Piran és Portorozs közül választhatsz. Porotorozsban nyaraltam egy hetet, sikerült bejárni a tengerpartot.Koper nem lett a szívem csücske, viszont a többi város maradandó élményt nyújtott. Talán Izola és Piran vitt mindent. Többnyire kiépített; betonos partszakasz jellemzi a szlovén részt; viszont kavicsos stradot találsz Izolában és Piranban, homokos partszakaszt Portorozsban. Mi elmentünk kirándulni 1 nap Triesztbe, hazafelé pedig Ljubljánában álltunk meg. Viszont könnyen elutazhat az emberfia Bledbe és Postojnába; sőt a horvátországi Rovinjba és Porecsbe. Nincsenek nagy távok Szlovéniában. Az emberek kedvesek és segítőkészek, vezetési morál pedig nagyon jó. Feltűnt, hogy nincs akkora tömeg, mint Horvátországban.

Viszont érdemes tudni, hogy Szlovénia drágább Magyarországtól és Horvátországtól, de olcsóbb mint Olaszország és a Francia Riviéra.

Horvátországban már többször jártam, nekem Dalmácia a kedvencem.

Ha választanom kellene, akkor Horvátország elsősorban Dalmácia; de Szlovénia is megérne egy misét 1 napos olasz és 1 napos horvát úttal (Porecs és Rovinj kb. 70 km) fűszerezve.

2015. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Utóbbi pár évben Horvátország is drága lett nagyon, plusz ők kezdenek átmenni ebbe a lehúzós stílusba.
2015. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha Szlovéniába mentek akkor menjetej el Olaszországba is, de Horvátországot ajánlom vagy Olaszo.
2015. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
egyikbe se mennék, akkor már olaszország, ugyanannyiba kerül de ég és föld
2015. máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!