Kezdőoldal » Utazás » Európa » Páromnak lejárt a személyi...

Páromnak lejárt a személyi igazolványa. Most hétvégén utazna haza Marosvásárhelyre. Mennyi idő gyorsított eljárásban elintézni?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül? Hogyan kapná meg a friss személyit, ha egyébként itt lakik már több mint 10 éve Budapesten? (És nem tudna 2-3 hétig ott maradni különbözö okok miatt)Előre is köszönöm a válaszokat. Szép napot mindenkinek!

2015. máj. 8. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudok róla, hogy létezne gyorsított eljárás, de egyébként bármilyen fényképes okmányt elfogadnak az azonosításra, nem kötelező a személyi.
2015. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Másrészt az önkormányzatnál amikor készítteted a lejárt helyett az újat, mindig bevonják a korábbit és adnak helyette egy u.n. "helyettesítő igazolást" azzal a fotóval, stb. amit ott és akkor készítenek rólad. Szóval nem maradtok egy percre sem személyi nélkül.
2015. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Útlevél vagy személyi igazolvány kell a határátlépéshez, egyéb okmány nem elfogadott.


Ha nincs jogosítványa, akkor kérjen ideiglenes személyit. Ha jogosítvány megléte miatt azt nem kaphat, akkor nem marad más, mint az útlevél gyorsított eljárásban, de az nagyon drága.

2015. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Amit írtam "helyettesítő igazolás" az az "ideiglenes személyi igazolvány"!!!

Nem kell külön kérni, rögtön kiadják az önkormányzatnál!!!

Erről beszéltem az előbb!

2015. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Az az igazolás (A4-es papírlap) nem alkalmas határátlépésre, csak belföldön igazolhatod vele magad!
2015. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor román állampolgár? Akkor a román nagykövetséget kellene megkérdezni, biztos, hogy létezik náluk is ideiglenes személyi, amivel külföldre is lehet utazni. Ha magyar, nálunk biztos van, önkormányzatnál kell kérni a személyi csináltatásával egyidejűleg kiadják, én azzal utaztam történetesen pont Romániába.
2015. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Az itt lakik több, mint 10 éve alapján én feltételeztem, hogy magyar állampolgár és magyar okmányokról beszélünk.
2015. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

6-os válaszoló igen, román állampolgár ( érvényes személyi nélkül nem lehet elindítani a magyar állampolgárság felvételéhez a folyamatot) és volt a követségen ott adtak neki, egy oda útra szóló fényképes okmányt, amivel minden baj nélkül odautazhat. Én arra lettem volna igazából kiváncsi, hogy ott Marosvásárhelyen mennyibe kerülhet stb.

2015. máj. 12. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!