Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már valaki Oktoberfesten?...

Volt már valaki Oktoberfesten? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Mennyi pénzzel számoljak egy hosszúhétvégényi időszakra? (szállás, kiutazás autóval vagy vonattal, kaja, fesztivál) Mit érdemes még a városban megnézni? Mennyi költőpénzzel számoljunk? (én úgy félévente 1x iszom "női sört", férjem szabadság alatt esténként egy litert =2 dobozzal, rokonságnak ajándékba max. csokikat hozunk)

2015. máj. 11. 09:53
 1/1 anonim válasza:

Szállást előre kell foglalni, ott látni fogod az árakat, kb. már most neki is kezdhetsz a keresgélésnek, az fesztivál alatt eszméletlenül tele van a város. A sört literjével mérik, az kb 8 euró volt pár éve, szóval van már sztem 12 is. A korsót is meg kell venni. A kaja, meg minden úgy általában kb 2x annyi, mintha az utcán veszed.


A városban érdemes venni vmi hétvégi bérletet, és azzal tömegközlekedni. A kiutazást a szállás függvényében válaszd meg, de én autóval mennék, valszeg ketten olcsóbban kijöttök, mint vonattal. Nézzétek meg a belvárost (Marienplatz és környéke), meg a Deutsches Museumot (az egy hatalmas műszaki múzeum, nagyon ajánlom). Van egy nagy park a város közepén, az az Englischer Garten, ott lehet látni hullámszörfösöket egy kicsi patakban, elég vicces. A Hofbrau Keller is érdekes, az egy hatalmas pince, kb. ugyanazt tudja, mint az Oktoberfest. El lehet látogatni Dachauba is a táborhoz, az mondjuk kicsit más hangulat. Hétvégére kb. ennyi elég lesz nektek.

2015. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!