Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédországban mennyire dárga...

Svédországban mennyire dárga az alkohol egy átlag szórakozóhelyen?

Figyelt kérdés
Tudom, nagy a szórás, mind pijába és helyben, de magyar viszonyokhoz képest mennyibe fog fájni egy görbe éjszaka? Tudtok mondani árakat?
2010. febr. 25. 03:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét árakat nem tudok mondani, mert amikor ott jártam nem nagyon alkoholizáltam. Hallottam meséket arról, hogy ott hogyan is lehet alkoholt kapni, stb... Hát már én is kíváncsi voltam rá. Egy helyi lány azt mondta az árával próbálják visszaszorítani az alkohol vásárlást ergó boltban kb kétszer, néha háromszor annyiba került minden mint nálunk. Ez egy nagyobb bevásárló központ volt, tudni kell, hogy nincs is nagyon olyan mint nálunk, hogy két sor csak pia... Legtöbb helyen külön pultnál kellett kérni. Szórakozóhelyen sajnos nem tudom.
2010. febr. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon drága.

Ha olcsóbban akarsz kijönni akkor a sört ajánlom. Két alapvető fajtát lehet belőle kapni, vannak a gyengék cca: 2%-os, ezeket simán boltban is kapsz, és vannak az ennél erősebbek.


Alkoholt többnyire szaküzletben tudsz vásárolni, de akik tehetik átjárnak Dániába, Németországba bevásárolni.


Szórakozó helyen az itthoni árhoz tegyél hozzá egy nullát. Mondjuk ezt is helye válogatja...

2010. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A svédek átjárnak a balti országokba inni,mert náluk tényleg méreg drága.
2010. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy korsó sör a legalpáribb kocsmában a falu szélén 3 euró. A normál ár 5-6 eurónál kezdődik a szórakozóhelyeken. Ha élelmiszerüzletben akarsz alkoholhoz jutni, akkor ki lehet számolni, hogy a legjobb (tiszta alkohol)/(ár) aránya a söröknek (4,5%-os) van (Kb 2,5 euro literenként). Égetett szeszeknek még ehhez képest is extrém ára van: vodka (31 %-os!!) 20 euró körül kezdődik literenként. Ha olcsón akarsz alkoholt, utazz át Rigába vagy Tallinnba, és mivel EU-s országok, akármennyit hozhatsz be.
2010. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajna sokat ügyeskedni nem tudok.

Egy szórakozó helyre hívtak meg, de korábban hallottam olyat hogy elég drága ott a pia.


Majd viszek magammal 2 mézes barack páleszt alapozásnak. :)

2010. febr. 26. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!