Kezdőoldal » Utazás » Európa » 11 éves gyerek, akinek még...

11 éves gyerek, akinek még nincs személyigazolványa, hogyan mehet ki Ausztriába?

Figyelt kérdés

A testvérem 11 éves, személyigazolványa még nincs, de kb 2 hónap múlva mennénk Ausztriába egy hétre, vagy csak egy hétvégére. Ő hogyan jöhet ki? Meg kell csináltatnunk neki a személyigazolványt már most? Vagy útlevelet kell csináltatni?

Vagy nem kell semmi, és kijöhet a lakcímigazoló kártyájával?


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. febr. 28. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Útlevelet kell csináltatni, de egyszerűbb, ha személyit csináltattok neki. Lakcímkártyával nem lehet menni sehová, mert nem fényképes igazolvány.
2010. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
16%
Ausztria és Magyarország közt nincs határ.Nem kérnek se személyit se útlevelet.
2010. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi első válaszoló. Én is így gondoltam de nem voltam benne biztos. Mármint, hogy inkább személyit, minthogy útlevelet.


Második válaszoló! Határ van a két ország között, csak nem ellenőriznek senkit. Azt értem én, hogy a senki nem kéri, de ha esetleg történne valami (mondjuk egy baleset, ahol a rendőrség is intézkedne, vagy csak egy igazoltatás, és akkor látja hogy magyarok vagyunk, és elkéri mindenki papírjait...) akkor meg kérik, és nem akarom, hogy ezért büntessenek meg.

2010. febr. 28. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Kedves második, az, hogy nincs határ, nem igaz. Nincs mindenre kiterjedő ellenőrzés, de szúrópróbaszerűen ellenőrizhetnek. A határ után két km-re megállít az osztrák rendőr bácsi, és akkor aztán nézhetsz, mikor visznek a fogdára tisztázni, miért utazik veled egy iratok nélküli gyerek... Átlagosan tízből egy autót megállítanak így.

Egyszóval gyerekek is csak fényképes igazolvánnyal utazhatnak. Bocs, hogy leromboltam az illúzióidat arról, hogy nincs határ...

2010. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!