Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londont van értelme egy nap...

Londont van értelme egy nap alatt megnézni?

Figyelt kérdés

Nem Londonba utazunk, ott szállunk át. Van két lehetőség az utazásra. Az első esetben 5 óra 15 perc van átszállásra, viszont a másik variációban már 23 óra 40 perc (este 20.35-kor száll le a gép).


Amennyiben a második lehetőséget választanánk egy nap alatt van értelme megnézni Londont? Ad ilyen rövid idő alatt annyi élményt, amiért megérje így utazni?


Soha nem jártunk még ott, úgyhogy az egész város ismeretlen.


2015. jún. 24. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

A második variációnak sok értelme szeintem nincsen.


Gondolj bele, hogy valami nagy utazáson lesztek(ezért szálltok át Londonban), így már attól egészen izgalomba lesztek. Este leszáll ott a gépetek, akkor kell egy szállodát foglalnotok. Reggel felkeltek és neki álltok pár dolgot végig bumszlizni. Végig az lesz bennetek, hogy ne hogy a csatlakozást lekéssétek. Pár dolgot kívülröl megnéztek és ennyi. Totál fáradtak lesztek.

Gondolom vagy egy 6-12 órás út lesz még elöttetek, vagy utánnatok.

Nekem ekkora utazáskor nem nagyon hiányzik egy napos átszállás.

Az 5 óra sem kevés, mert ugye egy hosszú úton vagytok amúgy is.


Mi Dubaiban szálltunk át 6+4 órás út volt, az átszállás oda fele 4 óra volt. Az kibirható volt, megnéztük a dubai repterét(lenyügözö), sétálgattunk kávéztunk. Haza fele 1 óra volt az átszállásra, az pont jó volt, egy pisi és tovább.

2015. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Én is így gondoltam, csak tudod jó lett volna még valamit bele sűríteni, de teljesen igazad van, valószínűleg nem tudnánk annyira élvezni, mintha valamikor máskor elmennék 4-5 napra Londonba.


Így is sokfelé megyünk és utána 12 órát utazunk. Jobb lett volna egy rövidebb max. 2,5 órás átszállás, csak sajnos amelyik társaság úgy repül sokkal drágább. Majd. 100.000 Ft plusz lenne úgy a 2 jegy, annyiért meg várunk.

2015. jún. 24. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Én simán kimennék, de persze ez csak én vagyok. Ha egy napotok van, bemehettek a városba és alhattok valahol reggelig, majd délelőtt-délután 5-6 órás rövid városnézésen részt vehettek, akár ilyen városnéző busszal. Egy fél napom volt így Párizsban, persze alig láttam valamit, de nagyon jól éreztem magam.

Mi a másik opció? Egy tranzitszálláson vagy a váróban ülni 23 órát?

2015. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A máik opció az, hogy 5 órás átszállás. Ott persze nem jönnénk ki a reptérről.
2015. jún. 24. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
londont továbbra sem lehet/érdemes egy nap alatt bejárni!!!!!!
2015. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egy nap alatt bejárni. ezért írtam bele a kérdésbe, hogy egy nap alatt ad e annyi élményt, amiért megéri megnézni egy kis szeletét, vagy felesleges.


Azt hittem maradunk az első variációnál, 5 órás átszállás, azalatt meg simán elleszünk a reptéren.

2015. jún. 24. 13:06
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Hát én már voltam Londonban úgy, hogy reggel érkeztem, este mentem és pár fontosabb dolgot simán meg tudtam nézni. Nem is rohantam csak kényelmesen sétálgattam a városban.

A te verziódat azt hiszem az éjszaka miatt nem vállalnám be. Ha már szálloda kell, akkor inkább kimennék máskor fapadossal.

2015. jún. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a véleményét, tanácsát.


Megoldódott nagyon egyszerűen a kérdés. Amikor szeretnénk utazni az Emiratesnek is van járata (eddig az jóval drágább volt), sokkal jobb indulási opcióval és 4 órás átszállással, ráadásul szerintem kényelmesebb repülési idővel, úgyhogy arra vettem meg a jegyeket.


Londont meg majd máskor már hármasban:)

2015. jún. 25. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!