Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bankszámla nyitási gondok...

Bankszámla nyitási gondok Angliában kicsit másként. Van valakinek ötlete hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Londonban lakunk, nekünk is bankszámla nyitási problémáink vannak, csak egy kicsit más okból mint általában a többieknek.. :P


Páromnak a régi bankszámláját bezárta az HSBC, mert a telefontársasága szórakozott, többször nem vonta le az előfizetési díjat, de azt küldte a banknak, hogy ő bizony megpróbálta, de sikertelen volt. Hiába próbáltunk meg bármit, elutasítottak minden megoldást, és a credit check-je is a béka segge alatt van emiatt.


Költözési tervek miatt eddig nem kerítettünk neki új proof of addresst (régi nincs neki, csak a bank statement volt, amit ha megmutattunk, azonnal ajtót mutattak a bezárás miatt, most már a három hónapos érvényességi ideje is lejárt).


Eddig az én bankszámlámra kapta a fizuját, de munkahelyet vált, és az új cég nem fogadja el ezt a módot. Van kb három hetünk új számlát csináltatni neki, de rossz credit checkel és poa nélkül szóba sem állnak velünk. Próbálkoztunk munkáltatótól kapott levéllel is, az sem jó nekik.


Tervbe volt egy jogsi becserélése és a GP-be regisztrálás (a költözés után, hogy ne kelljen kétszer), de most már nincs rá időnk, július végére neki egy élő bankszámla kellene.


Én már tanácstalan vagyok, kiolvastam a netet az elejétől a végig, számtalan bankban és bankfiókban voltunk és semmit. Ha esetleg bárki, bármilyen tanácsot tudna adni, azt nagyon megköszönném… :(



2015. jún. 30. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
B*szd meg Angliát!
2015. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bob the builder ***** válasza:
100%

Ezek között nézetek szét ezek mindenkit elfogadnak gyakorlatilag mert pénzbe kerül a számla vezetés.


[link]

2015. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Bob the builder!


Köszönöm szépen! :)


Ezek némelyikébe voltunk is, probléma az volt, hogy nincs proof of addressünk. :( És anélkül nem foglalkoztak velünk.


De ha nekik csak a pénz a fontos, akkor miért nem ajánlják fel, hogy tudnak, csak éppen fizetős. Nem azon tizen huszon fonton fog múlni a dolog, "nem érdekel" hogy fizetős-e.


Az első párról még nem is hallottam, mindenképpen utánajárunk!

2015. jún. 30. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehéz dió lesz. Feketelistán vagy a bezàrás miatt, erről pedig az összes bank tud. Valahol talán nyitnak, de izzadtságos lesz az fix.
2015. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bob the builder ***** válasza:

Payslipet sem kap?

Másik megoldás, hogy joint accuntot csináltok az az becsatlakozik a te accuntodba. Itt mind a ketten felelősséget váltok a dolgokért talán így hagyják.

2015. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a payslipet, a p45-öt és p60-at nem fogadják el proof of addressként. És sajna én meg pont az HSBC-nél vagyok, ahonnan eltiltották. Számlát váltani meg nem tudok most. :(

Azon gondolkodtunk, hogy esetleg lehet-e egy embernek két bankszámlája, mert akkor nyitunk egy közösen máshol is, ahová az ő fizetése menne. Magyarországon működhetne, de vajon itt is?

2015. júl. 1. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!