Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogyan működik pontosan Szlovákiában az ingyen vonatozás?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok Magyarországon, hogyan igazolhatom ott, hogy valóban diák vagyok? Neten tudok ingyenjegyet váltani? Ez az egész országban így működik, vagy csak bizonyos vonalakon?

Köszi a válaszokat előre is! :)


2015. júl. 9. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A dolgot én is néztem, és ott akadtam el, hogy szlovák nyelvű igazoló lapot kell letölteni, majd kitöltetni a dékáni hivatallal. Gondolom nem véletlenül csak szlovák nyelvű ez a nyomtatvány, mert épeszű hivatal ilyet max hiteles fordítás birtokában írna alá.

Ezzel a nyomtatvánnyal le kell szállnod az első szlovák vasútállomáson, ki kell váltanod az ingyenes igazolványt, amivel ingyen jegyet kell váltanod.


"A nappali tagozatos, 15 és 26 év közötti korú diákok, a nyugdíjasok, illetve a 62 évesnél idősebbek a térítésmentes menetjegyeiket az állami vasúttársaság (ZSSK) által ingyenesen kiállított igazolvány segítségével válthatják meg. Ezt az igazolványt a ZSSK jegypénztáraiban lehet igényelni, illetve annak elkészítését a kedvezményre jogosultak közül a 62 évesnél idősebbek és a Szlovákiában kiállított diákigazolvánnyal rendelkezők a társaság honlapján is kérvényezhetik. A Szlovákiában kiállított diákigazolvánnyal nem rendelkező, 15 és 26 év közötti életkorú, nappali tagozatos diákok ezt úgy tehetik meg, hogy iskolájukban hitelesíttetik a ZSSK honlapjáról letölthető, az iskolalátogatás igazolására szolgáló formanyomtatványt, majd annak felmutatásával igényelhetik a szlovák állami vasúttársaság jegypénztáraiban az ingyenes igazolványt."

2015. júl. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem, sokkal komplikáltabb a dolog, angolul itt vannak a feltételek:

[link]


Ott fogsz elakadni, hogy miután megszerezted az adott tanulmányi évre vonatkozó iskolalátogatásidat, amit eredetiben kell bemutatni, kell csináltatnod róla egy hivatalos szlovák nyelvű fordítást, amivel majd mehetsz pl komárnóban a vasútállomáson a csipkártyáért (kell még hozzá 2*3 cm-es fénykép is, plusz személyi, amiről az angol fordítás megfeledkezik).


Ezen kívül beleköthetnek abba, hogy a te képzési programod olyan-e, amilyennek megfelelő kell legyen Szlovákiában is :), valamint abba is, hogy megfelelő formátumú-e az az iskolalátogatási, amit már lefordíttattál saját pénzen.

Aztán vannak apróbb feltételek még, például becselor és msc között a nyári szünetben nem érvényes, meg egyéb apróbetűs dolgok.


A szlovákoknak szóló nyomtatvány itt van:

[link]

2015. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Reméltem, hogy valahol lehet találni angol nyelvű nyomtatványt is, csak nekem nem sikerült... Szerintem ebben az esetben nem fogok élni ezzel a lehetőséggel, mindenesetre köszönöm a választ!
2015. júl. 11. 22:09
 4/4 anonim válasza:
Én most csináltattam meg. A szlovák nyelvű nyomtatványt kitöltöttem, elvittem a Tanulmányi Hivatalba (BME) és különleges adattartalmú hallgatói jogviszony igazolásként aláírták nekem. Kimentem Párkányba a fényképemmel és személyimmel, a kedves magyar nyelvű pénztáros pedig szó nélkül kiállította aug.31-ig a második féléves igazolásommal. Azt mondta utána új papírt kell vinni és kiadják tovább.
2015. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!