Kezdőoldal » Utazás » Európa » Isztambul, tömegközlekedés,...

Nevergeorge kérdése:

Isztambul, tömegközlekedés, hajózás. Arra a segítségre lenne szükségem, hogy valaki elmagyarázza nekem ezt az Isztambul kártya dolgot. Hogyan tudom használni? Hogyan tudok vele átszállni?

Figyelt kérdés

Pontosítva:

pl szeretnék felszállni egy hajóra. Megnéztem az összes menetrendet. Tudom mikor indul és hova megy, és mik a megállók? 6 megállója van.

Ha egy hop on hop off jelleggel használnám (mert lehet):


pl.:

12:45-kor indulnak a Kabataş megállóból

Az 1. megálló Beşiktaş.

A 2. megálló viszont már jóval messzebb van, A 2. híd után, Emirgan-ban.


A lényeg, hogy beszállok Kabatas-ban a hajóra. Nem tudom mennyibe kerül pl legyen 4 TL. és ha nem szállok ki akkor 4 Lírából végig járhatom az 5-6 megálló, az összesen 2 órás hajós utazást kb 400 Ft-ból ?

...és ha valahol leszálltunk és visszaugrunk akkor a kártya használatával átszállásnak veszi, és újra fizetve már csak 2,7 TL mondjuk ?

Előre is köszönöm a segítséget.



#közlekedés #Törökország #hajózás #tömegközlekedés #Isztambul #hajókázás #Isztambul közlekedés #Isztambulkart #Isztambul kártya
2015. aug. 7. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a válasz engem is érdekelne! Megyek majd Isztambulba és én is gondoltam erre a hajózási lehetőségre, hogy ne kelljen 15-20-25 TL-t fizetni egy turista hajóútra. Szerintem lehet ilyet csinálni, ezt az átszállás dolgot nem tudom, de valószínűleg így működik ahogy írtad. (Bocsi ha túl sokat nem segítettem.) Jó utat majd !
2015. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Ennek utánanéztem. Úgy tudod használni hogy megveszed egy kis automatából, ott tetszőles összeget ráteszel, és amikor utazol,buszon, villamoson amikor felszállsz lecsippantod és leveszi belőle az utazás összeget. Az átszállás dolog nem tudom hogy van de van valami kedvezmény hogy az akkor kevesebbe kerül.
2015. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Találgatás helyett próbáljátok elolvasni például ezt:

[link]


esetleg kutakodjatok ezen a blogon [link]


A hajónál arra figyeljetek, síppal dobbal és kereplővel próbálnak majd a nagyon drága turista hajókra rábeszélni. De ti csak olyanra szálljatok, amit a törökök is használnak.

2015. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, pontoson. Azert kerdezem ezeket mert egy barátom most volt kint. 3 hete. Es ők egy oda utra 3 török liráböl (309 ft kb) mentek át Isztambul európai oldaláról az ázsiai oldalra. Es màt mégis csak hajókájázás fillérekből és nem fizettek pont 10-szer annyit túrista hülyeségre, meg boszporusz túrára mert ez a hajó is gyakorlatilag ezt utat járta be 3 líráért. A híres videómegosztó oldslon az is rajta van egy videóban hogy abban a bizonyos automatában hogyan kell feltölteni a kàrtyádat. Veszel egy kártyát pl 6 TL -ért (depozit) és után pl 2000 Ft-èrt teszel rá kb 20 Lírát utazgatásra. 100-szor olcsóbb így.

Csak van még 1-2 szürke folt aminek szeretnék utána járni mert október 5-én indulok törökbe. Kb 6090 Ft a repcsijegy oda azt pedig nem hagytam ki. Emellé lenne fontos hogy a helyközi utazgatás is ilyen filléres legyen. (Csak jól kell csinálni ahhoz meg még kell 1-2 infó.

2015. aug. 7. 18:21
 5/9 brhm válasza:

szia isztambuli vagyok.

az isztambuli kartya 6 török liraba kerül (615 forint).

ha egyik jarmüröl a masikra atszallsz ket oran belül,kicsit kedvezmeny van.Két órán belül ötször átszállhatni lehet.

Elsö szallas : 2.15 tl

1. atszallas : 1.45 tl

2. atszallas : 1.15 tl

3.4.es 5. atszallas : 0.85 tl


nezd meg itt ; [link]

2015. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

áááááááááá :)

Köszönöm szépen.


Visszatérve a hajóra akkor egyszer felszállok arra a hajóra ami 6 megállót megy, és ha sehol nem szállok ki, akkor kb 3 Líráért hajóztam 2 órát , 6 megállót ???

Jól értem ?


Amúgy kedvező az átszállásos dolog.

Akkor 2 órán belül kell (lehet) 5-ször lehúznom valamire, mintha 5-ször szálltam volna át, ezért jár a kedvezmény?


Ha kicsúszok az 5 használatból (mármint a 2 óra alatt), akkor a kedvezmény tarifa ismét az alapárról indul, és ismét indul a 2 óra ?

2015. aug. 8. 14:39
 7/9 brhm válasza:

ha felszallsz a hajora,buszra,metrora akkor elöször 2.15 lirat fizetsz.aztan ha szeretnel megint felszallni vmire (2 oran belül) akkor kapsz a kedvezmenyt. es a hajozasban maximum 2 megallo van. altalaban csak 1 megallo van. es ez kb 20 percig tart(ez valtozik hova mesz). pl. Eminönü-böl Kadıköybe csak 20 perc es csak 1 megallo.

ha 2 orad vege lett,aztan megint 2.15 lirat fizetsz.

ezt tudjal,ha szeretnel kedvezmenyt akkor mindig 2 ora alatta atszallnod kene vmi mas jarmüre.

remelem erthetö amit irtam :)

2015. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt a részét értem ,hogy ha 2 órán belül átszállok, akkor csökken-csökken a jegy ára.


Idézek: "altalaban csak 1 megallo van. es ez kb 20 percig tart(ez valtozik hova mesz). pl. Eminönü-böl Kadıköybe csak 20 perc es csak 1 megálló. "


Most akkor a pl.: 2,15 Líra az 1 megállóra jó ?


Hajó indulás és megállók:

Indulás : Kabataş

Az 1. megálló Beşiktaş.

A 2. megálló viszont már a 2. híd után, Emirgan-ban.

3, megálló: ázsiai oldalra: Küçüksu!

4. megálló : Beylerbeyi

5. megálló: Beşiktaş

és végül úja: Kabataş


Amit nem értek:

Akkor 2.15 Líra 1 megálló ?

és után ? mindenki aki beszállt ki kel szállnia mindenkinek az első megálló után? és utána újra vissza kell szállni és újra fizetni az újabb megállóra ?


Ha én Kamatas-ból indulnék és csak a 4. megállóba szeretnék menni, akkor hogyan fizetek egyszerre 4 megállót?

Vagy minden megállóban ki - és beszállok ?

2015. aug. 11. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha veszel itthon egy vonaljegyet Nagyvárad térnél, akkor Klinikáknál le kell szállnod, és venni egy újat? Ugye, nem... Lecsippantod a kártyádat, felszállsz és hajókázol. Ha a végállomásig, akkor addig, ha két megállót, akkor annyit. Egy utazás ára x líra. Hogy te hány megállót akarsz abból utazni, az már senkit nem fog érdekelni.
2015. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!