Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mekkora az élet színvonalbeli...

Mekkora az élet színvonalbeli különbség Magyarország és Olaszország között?

Figyelt kérdés
A legdélebbi Olasz térségeket nem akarom belevenni az összehasonlításba.

2015. aug. 11. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz válaszolni, nincs jó helyzetben az olasz állam se. A déli térség fejlettsége kb. azonos Magyaroszágval. Az észak olasz térség az ipari központ, ott közel Ausztria-Németország szintű az életszínvonal, a középső rész meg a kettő között.
2015. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%

Szia, Észak-Olaszországban, Lombardiában élek. Igaz, nem egy nagyvárosban, viszont provoncia központban.

Én azt látom, hogy semmivel sem jobb a helyzet, sőt bizonyos területeken rosszabb, mint otthon.


A kereset, ha van munkád, persze magasabb, mint otthon, de az ehhez kapcsolódó kiadások is jóval magasabbak. És itt nem a benzin vagy az élelmiszer árakra gondolok, hanem a lakhatás, a közlekedés költségeire, a hihetetlen magas adókra.


A bürokrácia felemészti az itt élők idegeit, munka északon sincs sok - az autóipar nagyobb része már elköltözött ebből az országból..., külföldi befektetők pont az adók és a drága olasz munkaerő miatt nem jön, az állami állások (egy egyszerű irodista hely is!) öröklődnek....

A szakorvosi vizsgálatért akkor is fizetni kell - 29 eurónál kezdődik és a határ a csillagos ég! -, ha biztosított vagy.


Szóval, szerintem mindkét országban van sok pozitívum és negatívum is.


Egyébként tulajdonképpen minden, ami itt elérhető, elérhető otthon is, és fordítva.


(Ok, tudom, otthon nincs tenger, de itt se mindenhol :-) )

2015. aug. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!