Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes Dublinban tömegközleke...

Érdemes Dublinban tömegközlekedésre költeni?

Figyelt kérdés
3 napos városnézésre megyünk. Sok helyen olvastam, hogy gyalog is bejárható a belváros. Feleslegesen nem szeretnék több 10 eurót költeni turistajegyre. Várom tapasztalataitokat!
2010. márc. 9. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én itt lakom Írországban és Dublint is elég jól ismerem.

Nekem amikor jöttek barátaim otthonról és Dublint mutattam meg nekik akkor nem vettünk hetijegyet,turistajegyet,hanem nagyrészt gyalog jártuk be a várost,főleg ha csak 3 napra jöttök,nem érdemes,viszont vannak olyan helyek amelyek csak tömegközlekedéssel közelíthető meg a belvárosból,pl ha szeretnétek kimenni a tengerpartra(megjegyzem érdemes,ne hagyjátok ki)

Ja és nem tudom hogy lesz e aki kimegy elétek,de érdemes a reptérről a helyi busszal a belvárosba menni(2.10euró),mert a másik buszok 6-10euróba kerülnek,a taxi meg elég drága.

Jó városnézést!

2010. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Éjfélre ér be a gépünk. Ekkor is megy még sima busz, amit említettél? Ha igen, melyikkel tudunk eljutni az O'Connell Str-re? És még egy olyan kérdésem lenne, hogy honnan és mivel tudunk kijutni a partra? Terveztük, hogy azt is megnézzük. És ott melyik megállónál érdemes leszállni?
2010. márc. 10. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha éjfélre értek Dublinba akkor már nem járnak a helyi buszok,de járnak Airport service-es buszok amelyek 6-8 euróért elvisznek Titeket a belvárosba vagyis az O'Connell st-re.Ha a tengerpartra mentek érdemes a Connolly stationból menni(én legalábbis onnan szoktam),megtalálod Te is a térképen,az O'Connell st-től kb. 10 percre van gyalog és onnan megy a DART(olyan mint otthon a HÉV)és az kivisz Titeket a tengerpartra,szerintem menjetek Howthba( megálló neve is ez ahol le kell szállni) ,ez egy félsziget ami Dublin észak-keleti részén van és nagyon szép.
2010. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat! Ma este indulunk! Már nagyon várom!!!
2010. márc. 11. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!