Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcba hányféleképpen tudok...

Svájcba hányféleképpen tudok eljutni? És kutyát hogy tudok szállítani? Átnézik a cuccom a határon?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés igazából három kérdés :) Szóval vonattal mennék, így a repülős út most nem érdekes. Egyféle vonat van, ami Zürichbe megy? Vagy több közül lehet választani?


Kutyát vihetek magammal a vonaton, az utastérben? Ha igen, tudja valaki,hogy mik a szabályok és ha nem, akkor hogy tudnám kivinni magammal?


Illetve miket nem vihetek magammal át a határon? Pl. gyógyszerek, kés (mint evőeszköz része). Ha elektronikai eszközt viszek, arra van vám? (Nagy értékű fényképezőgép felszerelés), hogy bizonyítom,hogy a sajátom? Stb. Tudja valaki,hogy erről hol tudnék bővebben érdeklődni? Mi az illetékes szerv, ahol feltehetném ezeket a kérdéseket, vagy hol nézhetnék utána?


2015. aug. 24. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Kutyáról annyit tudok, hogy külföldre vitelkor minden esetben állatorvosi engedély kell. Azt nem tudom, hogy nemzetközi vonaton szállítható-e?


Ezenkívül néhány kérdésedre (kés, stb.) itt találhatsz választ:

[link]

2015. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A konzuli szolgálatot már átnyálaztam és a kés bevitelével kapcsolatban van fent infó, nem is tudom,hogy kerülhette el a figyelmem, köszi,hogy belinkelted!


A többi kérdésre viszont nem sikerült eddig választ találnom, remélem, itt tud valaki segíteni.

2015. aug. 24. 13:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Vonatos - kutyás kérdéseidre a válaszokat szerintem a MÁV nemzetközi jegypénztára meg tudja mondani.

A nagyértékű dolgokkal meg az szokott lenni, hogy belépéskor be kell írni a vámnyilatkozatra (gyári szám, ha van, stb.) vagy hogy a csudába hívják és kilépéskor meg ... izééé, hogy is van ez? :D

Szóval valami olyasmi, hogy kilépéskor meg hivatkozni a belépő nyilatkozatra (lehet, hogy most jó nagy zöldséget írtam? :D). Régen voltam már határellenőrzésen :-)


Vagy ha megvan a számlája, akkor azt vinni magaddal, hogy nem most vetted. Más ötletem nincs :-)

(első vagyok még mindig :-) )

2015. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!