Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen helyeket érdemes...

Milyen helyeket érdemes megnézni Szlovéniában ősszel?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron már voltam ott. Elviekben most is Bledben kempingeznénk, a tó körül elég sok útvonal van, a vár, kilátók, amiket meg szeretnénk nézni mert tavaly nem került rá sor. Viszont még szeretnénk több mindent megtekinteni, inkább túrákra és természeti látványosságokra gondolok, a városnézés annyira nem érdekel. Eddig a Savica vízesést, a Boka vízesést, Bohinjt, a Vintgar szurdokot láttuk. Mivel most is Bledben aludnánk ezért főként a közelében fekvő helyek lennének ideálisak, viszont nem tudom, hogy szeptemberben, októberben (még nem dőlt el, hogy melyik hónapban megyünk) milyen az időjárás. Azon is gondolkoztunk, hogy esetleg a tengerparti részen még jobb idő van és inkább oda megyünk mert biztosan ott is vannak érdekes, szép helyek. Ti az ország melyik részére mennétek és ott mit tekintenétek meg?
2015. aug. 28. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a legtöbb helyen én is voltam. Ukancnál, a Bohinji-tó partján van a Vogel-hegyi felvonó, a hegyről rá lehet látni a Triglavra, Szlovénia legmagasabb csúcsára. Ha jó erőben vagytok, és 1-2 éjszakát akár menedékházban is aludnátok, akkor felmehettek a Triglavra is, a főszezon után talán már nincs akkora tömeg. Mi az előszezonban voltunk:

https://www.youtube.com/watch?v=xNppcrQk0QE

Ha ez fizikailag megterhelő lenne (mert tényleg kemény, ráadásul némi felszerelés sem árt), akkor a Hét-tó völgyét javaslom.

[link]

Sajnos ez nekünk már nem fért bele az időbe. A tengerparti részt nem ismerem, de ott nyilván jobb idő van általában, mint a hegyekben.

2015. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tengerparton nyaraltam. Csoda szép. Piran, Izola és Portorozs a szlovén Adria gyöngyszemei. Mindenféleképpen menjetek el!
2015. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!