Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek visszakapom az...

Szerintetek visszakapom az oda-vissza vonatjegyem árát, ha a rohamozó menekültek miatt nem tudtam elutazni, annak ellenére, hogy egyébként a jegyem "nem visszaváltható"?

Figyelt kérdés
Ez mégiscsak vis maior, ráadásul a MÁV okozta azzal, hogy nem tartották fenn a lefoglalt helyjegyes üléseket sem, hiába vettem meg hónapokkal ezelőtt a jegyemet és helyjegyemet. A vonat tömve volt menekültekkel, egy ülésen hárman ültek, plusz a földön mindenhol... Meg büdös, koszos volt minden... Egyszerűen tényleg lehetetlen lett volna utazni.

2015. szept. 1. 07:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fogjàk visszafizetni, pont ez a lènyege a "nem módosìtható" akciós jegyeknek.
2015. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, de én úgy értelmezem, hogy az arra vonatkozik, hogy ÉN nem mondhatom le, és nem módosíthatom.

Ez esetben viszont ők, a szolgáltató nem tudtak szolgáltatni.

Ha az ok az ő oldalukon jelenik meg, és nem az enyémen, akkor szerintem nem mondhatják azt, hogy bár kifizetted az utat, és mi nem vittünk el, mégsem adjuk vissza a pénzt.

Más lenne, ha én betegedtem volna le, vagy módosítanom kell, vagy akármi... De itt ők voltak a ludasok. Eladtak jegyek és helyjegyet, és mégis tele volt a vonat...

2015. szept. 1. 09:37
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Ha konkrét helyfoglalásod volt (tehát nem gyorsvonati pótjegy), akkor miért nem szóltál valakinek, ha ültek a helyeden?


Enyhén burkolt provokációt vélek felfedezni a kérdésben...

2015. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
94%

Visszafizetik. A pénztárnál vagy Ügyfélszolgálatnál ki kell töleteni egy Visszatéríési/Kártérítési igénybejentő lapot.

A jegyet vidd magaddal, illetve a személyi is szükséges lehet.

A megírás után felküldik a központba s ott bírálják el, hogy visszakapod-e a pénzt.

Majd 1-2 héttel később kapsz egy válaszlevelet.

2015. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Ha a vonat elment, akkor nem tudod bizonyítani, hogy nem voltál rajta. Attól, hogy a jegyed nem kezelték, még ott ülhettél.
2015. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megáll az ész, komolyan, te beteg vagy? Mégis, milyen provokációt vélsz ebben felfedezni, te észlény??


Rendőrök nyitották ki a kordont, és segítettek átverekedni magamat a tömegen. A táskámat úgy emelték át a kerítés tetején, mert annyira nem merték kinyitni, hogy az átférjen. Sürgettek, hogy siessek, mert áttörnek a menekültek.

Odakísértek a vonathoz, és az egész tele volt. A földön ültek/feküdtek az emberek, az ajtón lógtak ki. A fülkés vagonokban (ahova a jegyem eredetileg szólt), a folyosón az ablaknak tapadva több száz ember nyomorgott. Egyetlen fehér ember nem volt az egész vonaton.

A rendőrök mondták, hogy a saját helyemmel ne is próbálkozzak, mert esélytelen egyáltalán feljutni a vagonra. Előrekísértek, ahol szerintük kevesebben voltak. Ez tény, ott fel tudtunk lépni a vagon ajtaján, és valami olyan éktelen bűz és levegőtlenség fogadott, hogy majdnem leszédültem. Hely egy szál sem ott sem. Utazhattam volna az ajtóban.

A rendőrsrác mondta, hogy szerinte ne menjek, a saját biztonságom érdekében. Mondta, hogy bár rendőrök kísérik a vonatot, és minket megpróbálnak figyelni, akik nem menekültek vagyunk, de ilyen tömegben nem tudnak garantálni semmit, ráadásul ők Pozsonynál leszállni, és ki tudja, hogy akik helyettük jönnek, milyenek.

Azt is mondták, lehet, el sem engedik a vonatot, vagy a határon fogunk állni.


Mostanra az egész Keletit lezárták, tele van vele az Index, mert - többek között az én vonatomat is - mindent megrohamoztak a menekültek, és tüntettek, a rendőrök pedig nem tudták már visszatartani őket.


Aki nem látta azokat a körülményeket, szerintem ne dumáljon, és főleg ne mondjon olyanokat, hogy én provokálnék bárkit is, mert én nyaralni meg utazni szerettem volna, semmi mást.


Én is ledöbbentem, mikor megláttam ott a helyzetet, mert ilyennel még sosem találkoztam, de azt biztosan nem fogom annyiban hagyni, hogy ússzon a pénzem, az utazásom, a programom, meg minden tervem.


És igenis a MÁV hibás, mert eladott nekünk többeknek helyjegyet, majd a vonat közelébe se jutottunk kvázi, de igen, megmondom őszintén, a köhögő, prüszkölő és büdös több százas tömeg közé lehet, akkor sem ültem volna be, ha épp véletlenül akad egy hely valahol a vonat közepén.

2015. szept. 1. 10:02
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ha a vonat elment, akkor nem tudod bizonyítani, hogy nem voltál rajta. Attól, hogy a jegyed nem kezelték, még ott ülhettél."


Könnyű bizonyítani, ugyanis a menekülteken kívül SENKI sem utazott el. Egyébként azóta cikkeznek róla, hogy nem indulnak a vonatok, és lezárták a Keletit.

2015. szept. 1. 10:03
 8/11 A kérdező kommentje:

"Visszafizetik. A pénztárnál vagy Ügyfélszolgálatnál ki kell töleteni egy Visszatéríési/Kártérítési igénybejentő lapot.

A jegyet vidd magaddal, illetve a személyi is szükséges lehet.

A megírás után felküldik a központba s ott bírálják el, hogy visszakapod-e a pénzt.

Majd 1-2 héttel később kapsz egy válaszlevelet."


Köszönöm, megpróbálom!

2015. szept. 1. 10:03
 9/11 A kérdező kommentje:

Na, visszaadták rögtön mindkét jegy árát. Ki kellett tölteni egy űrlapot, mire megvoltam vele, már ki is számolta a pénzt, és adta.

Csak sokan voltak, ezért olyan negyed órát kellett sorban állnj kb. Ez a Nyugatiban. A Keletiben gondolom rosszabb a helyzet.

Köszönöm annak, aki normálisan válaszolt.

2015. szept. 1. 12:36
 10/11 anonim ***** válasza:

OFF


A történeted korábban már megtörtént Siófoknál (kb. két hete) csak nem voltak rendőrök és a menekültek helyett bunkó turistákkal volt tele a vonat (ezekkel a tipikus karszalagos egyetemistákkal). Az embereket leszállították a vonatról és csak azok mehettek tovább, akiknek volt ülőhelye. Nem fizették vissza a jegyem árát.


on

2015. szept. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!