Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország délkeleti tartomán...

Németország délkeleti tartományaiban milyenek a lehetőségek? Lipcse, Drezda és környékükre gondolok.

Figyelt kérdés
Elég sok cégnek vannak arra is üzemei. Az ingatlanok árai 30-40%-al alacsonyabbak , mint pl. Burgenlandban és kb. ennyivel drágábbak , mint Győrben. Lehetne ott élni 2 gyerekkel olyan szinten 2 alacsony fizetésből, ha venne az ember egy házat , mint nálunk 400000-ből? Mennyit kereshet ott pl. egy boltos a Sparban vagy egy sofőr, benzinkutas stb.?
2015. szept. 1. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Arrafelé nagyo rossz a helyzet. A minimálbér ugye a 8,5 eur bruttó. Szerintem nem nagyon lehet többet keresni.

Meg elég kis esély van hogy mindjárt valami bolt felvesz fix alkalmazásban. Szeretnek 400 eur minijobot adni napi 4 órában, ez adómentes. Autót sokkal drágább tartani, kb 10 szeres a biztosítás mint nálunk.

A házra/lakásra adó van. (finanzamt egyénileg bírálja házanként)

Évi 200 eurót csak azért fizet minden ingatlantulajdonos, mert el kell tartani az állami tv-ket.


Ja, és ott sächsisch-t beszélnek. Vagy nem érted meg, de ha azt tanulod meg akkor meg máshol nem fognak érteni.:)

Egyébként Sachsen szép.


Ja jut eszembe, a mostani helyzet miatt ott a leg idegenellenesebbek.(régebben is azok voltak, de most élesebb a helyzet)

2015. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Németország vagy Ausztria melyik részén lehetne könnyen munkát találni és venni 200000 €uroért egy házat? Németül beszélünk, de lakást nem akarunk csak házat. Kezdetben lenne ez az egyszerűbb munka, később lehet találnánk jobbat.
2015. szept. 2. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

200 körül minden felé találsz. A nagyvárosokban ahol munka is van ott nem, de 20-30 km-rel odébb már igen. Arra is oda kell választásnál figyelni, hogy ha nem akarsz autózni, akkor hogy van tömegközlekedés. Van mindenhol, csak van ahol akkora kanyarokat csinäl a busz, hogy 10km-t 1 óra alatt megy be a városba.

Munka leginkább NRW-ben van, ott sok a gyár. Gyakran akartak engem is odacsábítani.

A baj az hogy németek nem úgy müködnek hogy ahol van munka ott letelepszenek egy életre. Ha így gondolkodtok, semmiképp nem ajánlanám hogy gyorsan vegyetek valamit aztán keressétek a munkát.

Én a müszaki szakmákból indulok ki. 4 évig azért kellett vátogatnom munkát, mert állandóan az megy, hogy épp északon van projekt akkor oda mennek, ha délen akkor oda.

Egy helyen megígérték hogy 2 évig helyben maradok, majd utána meglátjuk. Persze már 1 év után puhatolóztak, hogy akkor most mi is van. Mert úgy gondolták hogy az 1 év a 2nél igaából csak egyel kevesebb. Ha meg jön egy külföldi akkor nem is értik hogy eljöttél 1000 km-t, akkor miért nem akarsz most 400 km-rel arrább dolgozni 6-12 hónapig, esetleg tovább.

Egy kolegám 20 éve lübeckböl jár dolgozni Hannover környékére.

Mindenképp azt javasolnám, hogy elbérletben meg kell szerezni a tapasztalatot, és ha beesik egy nyugdíjas meló, nagyobb gyárban, üzletben akárhol, ahol még szakszervezet is van, na akkor meg lehet állapodni.

2015. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még az autógyárak ahol vannak ott van ´latalában munka is. München, Wolfsburg, Emden, Kassel. Düsseldorf környéke jól iparosodott.
2015. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gyakran nézem a Vox-on a "mieten, kaufen, wohnen" műsort, egy normális ház bérlése rezsivel 1000 - 2000 €uro.

2 minimál fizetésű ember ( ez lenne a legrosszabb forgatókönyv ), hogyan tud egyáltalán lakni panelszerű gettón kívül bárhol is?

2015. szept. 2. 13:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen olyan 1200 eur körül van mindennel, de lehet több is persze.

Azért a panelszerü gettók itt nem jellemzök(max Jena Lobeda).

Én az elsö 4 évet 3emeletesben húztam le padlástéri lakásban, amíg megszedem magam annyira hogy belevágjak valami nagyobba. Kedves környék Volt, sün a kertben, macska az utcán, és 10 perc séta a belváros.

Midezért fizettem 330 EUR-t. A többiek olyan 600 körül béreltek igazán nagy lakásokat, amit nem is tartok rosszanak annakellenére hogy világéletemben h´zban éltem. Mondjuk 330-ért már nincs sehol semmi, meg ez 2 szobás Volt, még nincs gyerek, így elég Volt.


Tévedsz, a legrosszabb forgatókönyv az, hogy veszel egy házat karlsruhéban, és a párod kap mondjuk hamburgban egy jó állást. Vagy épp csak ott kap.

Sokakkal az a baj hogy mindjárt mindent akarnak, aztán persze sokan rájönnek hogy nem is olyan buli németországban. (egyébként ez nem igaz, csak egy új életet újra fel kell építeni)

2015. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ja, a www.immobilienscout.de-tudsz mindenben tájákozódni.

Beállítod, hogy melyik város és mit akarsz. Ház/lakás, bérelni/venni stb. seb.

Nagy külömbségek vannak.

2015. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Életemben nem laktam bérelt lakásban, házban ezért idegenkedek ettől, persze tudom , hogy Németországban szabályozottak a bérlés feltételei. A másik téma, ha kimennénk akkor mit csináljak a házammal. Eladás esetén mi legyen a pénzzel, ha kiadom akkor meg kit bízzak meg azzal ,hogy gyűlölködjön a bérlőkkel vagy üresen hagyjam-e. Az is nagy kérdés, hogy mikor kapunk mindketten olyan munkákat amivel összehozhatunk összesen havi 2500-3000 €urot, mert véleményem szerint kint ennyi legalább kellene ahhoz, hogy ne legyen visszaesés a jelenlegi életszínvonalunkban. Lehet, hogy óvatos duhajként kimegyek fél évre, 10 hónapra aztán majd meglátjuk , hogy jöjjenek-e a többiek.
2015. szept. 2. 16:04
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt javasolnám mindenképp. Igen szabályzottak az albérleti dolgok,bár én összeveszte ma tulajjal, mert gyorsan kellett beköltöznünk, és mondtam neki hogy nem kell kifestenie, elég ha kitakarít. Hát 3 napig takarítottuk mi, a sütö meg nagyon gáz Volt.


Persze 4 év múlva ö csak a szerzödést nézte, hogy tisztán kell visszaadni, és a sütö nem tiszta (sokkal tisztább Volt mint amikor átvettük). És valahogy nem akaródzott emlékezni neki hogy hogy adta át. Le akart vonnia a kaucióból a tkarításra, de én meg jól nekiugrottam, de a végén mondtam hogy tartsa meg amennyibe a takarítás kerül. De a végén majdnem mindent visszakaptam.


A tanulság hogy minden karcot fel kell venni a protokollba, már ha ven mit. Mert általában azért nem ez van, hanem az hogy átadják a házat, és úgy is várják vissza. Egy ismerösöm lerakott lamináltpadlót, mondta hogy szivesen ott hagyja, növeli az értéket. Mondták neki hogy nekik nem kell, szedje fel.


A 2500-3000 2 emberre ok. Nem tudom gyerekekkel mentek-e, igazából úgy Sem kevés, de azért már az nem Luxus.


Magyar ház: ha saját tulajdonban van, akkor lehet adójóváírást kapni kettös háztartásra. Meg esetleg évi 2-3 hazautat is bele lehet a bevallásba írni. Régebben havonta Volt, de egyre kevesebbet akarnak kifizetni. Az összegeket nem tudom mert nekem sosem Volt teljesen saját tulajdonban otthon semmi ingatlan.

2015. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!