Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért ilyen rossz Spanyolorszá...

Miért ilyen rossz Spanyolországban a víz minősége?

Figyelt kérdés
Nemrég voltunk nyaralni, és bár apróság volt, érdekelne az oka, miért is votl olyan rossz mindenhol a víz. A csapvíz annyira erősen klóros volt (pedig a magyart is túl klórosnak tartom, de az ottani azon is bőven túltett), hogy ha kezet mostam, még percek múlva is éreztem a klór szagát. Aztán vettünk ásványvizet (ráadásul Nestlét, gondolván, az csak jó lesz), az meg olyan keserű volt, mintha gyógyszert tettek volna bele, nem bírtuk meginni. Utána vettünk másfajta vizeket, abból 1 fajta volt, amit meg bírtunk inni, több fajta is keserű volt. Mitől lehetett ez? Mindketten éreztük a párommal, így nem csak az én érzékszerveim tévedtek.
2015. okt. 22. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk Barcelonában nem volt semmi gondunk a vízzel. A csapvíz nem volt a legjobb, de iható volt.
2015. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok spanyol városban jártam, csapvizet iszom, de az általad említett problémákat még sosem érzékeltem.
2015. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve körbeautóztam egész Spanyolországot, és nem tapasztaltam az általad leírtakat. Valami nagyon rossz környéket foghattatok ki...
2015. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Malaga környékén volt ez.
2015. okt. 23. 12:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, valószínűleg Andalúziában illetve a Kanári-szigeteken jellemző ez.

Én tavaly éltem fél évet Gran Canaria szigeten ott a boltokban 3-4 literes gallonokban árultak iható vízet, mivel a csapvíz klóros. Ehhez képest én azzal a vízzel mostam fogat és semmi bajom nem lett soha. Az ásványvíz ott valóban más, ráadásul komoly gond volt nekem, hogy nem lehetett kapni ízesített ásványvízet, hanem ásványvíz, gyümölcslé és cukrozott üdítők voltak. A gyümölcslevek nagyon jók ott.

2015. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is mostam fogat csapvízzel, gond nem lett belőle, de nagyon klóros volt, fogmosás közben is éreztem a tömény klór szagát. Ez még érthető is, Magyarországon is van, ahol klórosabb a víz, de hogy az ásványvíz miért volt keserű?! :)
2015. okt. 26. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!