Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rutinos repjegyes utazók, mit...

Rutinos repjegyes utazók, mit ajanlotok?

Figyelt kérdés
Párommal a 10.házassági évfordulónkat megunnepelendo, Spanyol vagy Olasz helyeket celoztunk meg jövő nyárra. Mar most érdemes elofoglalassal spórolni, de a 10 napos 600 ezer forintos ajánlatokat sokalljuk. Tényleg ilyen drágák az utak? Önálló kereséssel is Ennyire jött ki. Hova mehetnénk ami nem Görög, Török és Egyiptom?
2015. okt. 26. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom mit néztek, és nincs kedvem most kinyitni a googlet és 2 percet keresgélni, de igen, 300-tól jóval olcsóbban is el lehet menni Olaszországba....
2015. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fene a belemet. Csak megnéztem.


Repjegy 36ezer Milánó, júli 13-25, csomag nélkül 2 főre.

Szállás 12 éjszaka, 253ezer ft, két főre.


Igazából próbáltam a jobb szállodák között keresgélni, de ha belefektetsz egy 10-20 percet, akkor valószínűleg kedvezőbb áron is találsz majd szállást. De én máris féláron kihoztam a tiétekhez képest.

2015. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És hol talalom ezeket az árakat a neten? Illetékkel mindennel Ennyi? Köszönöm szépen 😊
2015. okt. 26. 20:08
 4/13 anonim ***** válasza:

A repülő amit néztem, a wizzair volt. Igen, illetékkel ennyi.

A szállást pedig a tripadvisor-on néztem.


Válaszd ki hogy hova szeretnél menni. Első körben érdemes megnézni a fapadosok hova mennek olcsón amikor te mennél (wizz és ryan).


Ha meg van az időpont, akkor menj fel a tripadvisorra, írd be hogy hova szeretnél menni és mikor, és hogy szállodát keresel. Ki fog dobni több száz, adott esetben ezer szállodát. Mindenféle szempontok szerint szűkítheted a keresést, rendezheted ár szerint, stb. És minden szálloda értékelve lesz más utazók által, így könnyen fogsz tudni dönteni.


Ha van még kérdésed ezzel kapcsolatban írj nyugodtan nekem üzit, de elég egyértelműek ezek az oldalak.

2015. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

600 ezerből már hajóútra lehetne elmenni a Hawaii szigetekhez majdnem. Valóban sok egy olasz úthoz.

Előbb nézz szállást. Én pl a booking.com-on szoktam nézelődni. Van olyan lehetőség a legtöbb szállodánál, hogy már most lefoglalod, de csak akkor kell kifizetned, ha odaértél, legyen az akár jövőre csak. De ha mégsem tudsz elmenni, mert közbejön valami, akkor ha visszavonod a foglalást, akkor sem kell fizetned semmit.

Ha kinézel egy szállodát ilyen oldalakon, de az van kiírva, hogy megtelt, akkor keress rá a szálloda saját honlapjára, ott még vannak üres szobák.

Exemmel 1-2 éve olaszban voltunk, 1 hetet voltunk kint, egy szép nagy lakást béreltünk ki, de az sem volt szinte 200, pedig főszezonban voltunk.

A repjegyeket pedig kb lassan már ingyen osztogatják ilyen rövidebb távokra.

2015. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A booking.comot én is javaslom, rendszeresen ezen keresztül foglalok szállást. Tavaly többek között Rómában voltunk 4 éjszakát ketten, négycsillagos szállodában a Vatikán mellett, svédasztalos reggelivel 100 ezer alatt volt.

Repjegyet a skyscanneren szoktam először nézni, behozza a legolcsóbb lehetőségeket. Ha nem budapestiek vagytok, vannak helyek, ahova Pozsonyból vagy Bécsből jóval olcsóbban, vagy kényelmesebb időpontban (nem reggel 5.10-kor, hanem mondjuk délelőtt 10.40-kor) vannak járatok.

Érdemes ráfordítani az időt és böngészgetni, sokkal olcsóbban megszervezheted magatoknak az utat, mint irodán keresztül, ráadásul válogathatsz a szállások között a saját szempontjaid szerint.

2015. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. A wizzairen is néztem pontos dátummal augusztusban es kettőnknek oda-vissza 200 000 huf a jegy. Mit rontottam el????
2015. okt. 27. 07:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne most vásárolj, és lehetőleg ne augusztusban menj. Az olaszoknál is augusztus 1-től adják ki a szabadságokat, ezért olyankor nagyon megugranak a szállás árak. Ráadásul tömeg lesz mindenütt.

Amennyire csak lehet, távolítsd az utazás idejét ettől az időszaktól. Augusztus vége fele is csodálatos az idő, ráadásul meleg a tenger. Vagy július elején.

A másik dolog amit nem értesz, az a repülőjegyek árazása. A repülőjegy nem vonatjegy, hogy mindig minden ugyanannyi legyen. Ha rendszeresen nézed, meg fogod találni az akciós időszakokat. A nyárra ráérsz majd májusban foglalni.

A lényeg hogy ne görcsölj rajta. Merjél várni, merj másképp vislkedni mint a csorda, és ne utazási irodás ésszel indulj neki.

2015. okt. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Augusztusban a 200ezer oda vissza egyébként reális lehet. Pláne ha olyan napokat választottál. Amit én mondtam Milánó júli asszem, az azért olcsó, mert egyrészt előszezonban van, másrészt hétfőtől hétfőig mindig sokkal olcsóbb a repjegy, mint péntektől péntekig. Repülni mindig úgy kell, hogy csak hétfőn, kedden vagy szerdán repülj, akár oda, akár vissza, és csak olyan napokon amikor nincsen sem nálunk, sem náluk valamilyen ünnep. Mert ezek mind növelik az árát a repjegynek, és az egyébként 40ezer forintos repjegy máris 200ezer. Egyébként még egy kis hints and tips, a repjegyek hétköznap reggel, vagy hajnalban olcsóbbak szoktak lenni mint máskor. A repjegyek árazása ugyanis órákon belül is változik. Nekem olyan is volt már, hogy elkezdtem lefoglalni, mire kifizettem volna (5 perc alatt) már felment az ára 20 rugóval.


De én mondom neked, 150/fő-ből simán kihoztok egy 10 napos utat akár spanyol akár olaszba.

2015. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amióta olvastam a kommentjeiteket, körülnéztem még egyszer. A repjegyekkel valoban látok armozgast, a szállások viszont mind Mallorcán mind Szicíliában 400 ezer forint körül mozognak két főre a bookingon 10napra. Hol vannak az ennel olcsobb szállodák? Vagy azok mar csillag nélküliek??😊
2015. okt. 28. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!