Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szép városnak tartjátok Berlint?

Szép városnak tartjátok Berlint?

Figyelt kérdés

Idén nyáron voltam először Berlinben, egy teljes hetet töltöttünk ott.

Azelőtt mindenütt (ismerősöktől, fórumozóktól, stb.) azt hallottam, hogy a német főváros nagyon menő hely, de nem a szépségéről híres, sőt, sokak szerint kifejezetten csúnya. Ezt sokan azzal indokolták, hogy a II. világháborúban porig bombázták.

Tapasztalataim szerint ez valóban így van, s a hagyományos belváros (a Mitte) valóban nem egy nagy durranás, de a külsőbb kerületek viszont zseniálisak voltak! Charlottenburg, Prenzlauer Berg, Kreuzberg, stb. Egy csomó helyen épségben álltak a századeleji Gründerzeit-házak és hihetetlenül hangulatosnak tűnt az egész.

Ilyesmi helyekre gondolok például:

[link]

Összességében szerintem sokkal szebb hely, mint például Budapest. Lehet, hogy itt csodálatos a panoráma, de ott alig láttam lepattant, igénytelen épületeket. Habár ott is sok a szemét az utcákon, sokkal kevesebb, mint itthon. Úgy tapasztaltam, hogy egy sokkal rendezettebb, igényesebb város. Ezek persze csak saját vélemények.

Ti hogyan látjátok?



2015. nov. 1. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Még nem jártam, de tervezem.

Hogy szép-e nem, nem tudom, de izgalmas hely.


(Aki keres, az talál: [link] )

2015. nov. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én voltam tavaly, felemás érzés. Még nagyon látszanak az elválasztottság "sebhelyei", sokára fog kialakulni egy egységes városkép. Ettől eltekintve egyébként igen, nagyon rendezett, hangulatos. De látszik, hogy az óvárosból szinte semmi nem maradt, modern város lesz, olyan európai "kis new york".
2015. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!