Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi legyen a következő úticél?

Mi legyen a következő úticél?

Figyelt kérdés

A cél az, hogy minél több helyre eljussak. Egyenlőre Európában gondolkozok, főleg pénzhiány miatt...

Eddig jártam Szicíliában, Bolognában, Firenzében, Erdélyben és Bécsben.

Kb 40 ezrem van rá. Ez az útiköltségre és a kajára, a szállás couchsurfing, szval azért nem kell fizetnem. Repülőt preferálom, de a busz/vonat is beleférhet. Igazából beérem 2-3 nappal, mert annál több városnézésre nem nagyon szokott kelleni.

Szerintetek hova utazzak legközelebb? Illetve az év melyik szakában lenne érdemes?

Köszönöm a válaszokat. 19/l



2015. dec. 8. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem voltál Európa egyik legszebb helyén: Prága
2015. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

oh igen. a legutóbbi Prága lett volna, de az akkori útitársam inkább Olaszországot szerette volna...

Köszönöm az ötletet. oda mikor érdemes menni?

2015. dec. 8. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:
bármikor
2015. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aHermann ***** válasza:
96%

Szia!

Nekem is Prága jutott eszembe, mint az elsőnek. Gyönyörű, most voltunk újra. Márciusig felújítják a siklót, így ha érdekel a Petrin hegy, érdemesebb utána menni.


További opciók:

Szlovénia (Bled, Ljubjana)

Krakkó (Wroclaw, Wieliczka, Auschwitz)

Salzburg (és környéke)

München

Amszterdam/Hága

Koppenhága (akár Malmöből átmenni)

Drezda (és Szász-Svájc)

2015. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ennyi zsozsóból csak a "közelibb" uniós célok elérhetőek, pedig a királyság keleten van meg északon :)


Egy balti utazás némileg több ráfordítással megoldható, onnét pedig csak két méter Finnország.


De inkább gyűjts pénzt és nézz be Szentpétervárra. Annál gyönyörűbb város szerintem nincs. Bécs, Prága meg Firenze is elbújhat mellette. Voltam mindbe, tapasztalatból mondom.

2015. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is Prága és útközben megállni Pozsonyban szétnézni.
2015. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha szereted a telet Szlovákia.Nagyon szépek a hegyek és az egész ország minden évszakban.közeli gyors kellemes és olcsó aránylag
2015. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!