Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az lenne a kerdesem hogy...

Az lenne a kerdesem hogy nemetben milyen az elet? Mert tervezem hogy kikoltozek 2 ev mulva.

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 10:39
 1/10 anonim válasza:
Drága.
2015. dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy drága, de a fizetések is megvannak hozza ,nem mint Itthon.
2015. dec. 27. 12:06
 3/10 anonim válasza:
Akkor mi a kérdés?
2015. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó, nagyon.


Jó egészségügyi szolgáltatások, jó közbiztonság.

Tiszta utcák, falvak, városok, a nagyvárosokat leszámítva kevés lepukkant hely, graffiti, kátyú. Szinte mindenhol rendben van az útrendszer, a házak, kertek szépen karbantartva. Gyönyörű látvány, amikor munkábamenet ilyen szépen rendezett környéken vezetsz át, nem úgy mint otthon, kihalt falvakon, kidőlt kerítések, potyogó tető, dülöngélő falak...

Nagyon kevés a munkanélküli, hajléktalan.

A szociális háló jó, és nagy hangsúlyt fektetnek a személyes biztosításokra is.


Az élet nem olcsó, de egy normális fizetésből Magyarországhoz képest kiskirályként lehet élni. Minimálbérből is meg lehet élni, nem halsz éhen. Nem élsz belőle jól, de nem kell félned, hogy nem lesz tető a fejed felett.

2015. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Ausztria , Németo, Anglia, Skócia, Írország , Svéd, Norvég, Dán, Finn, Olasz, Svájc, Belgium ........... bárhova méssz job az élet mint nálunk !
2015. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Jo az oktatasi rendszer, jo az egeszsegugy, jo a kozbiztonsag. Viszont draga, meg nemet fizetesekhez kepest is.


Gyanitom hogy te nem valami keresett szakmaval rendelkezel, ugyhogy neked nagy valoszinuseggel szivas lesz.

2015. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig szuper volt. Még most is tűrhető, de már érezhető a bevándorlók miatti feszültség.
2015. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
52%

Nem mindegy, melyik területen élsz, Bajorország például drágább, mint a többi. Ennek ellenére ott élek és teljesen jól megvagyunk anyagilag is, jó állásunk van a férjemmel. A megélhetőség nagyban függ attól, mi a végzettséges, mely területen tudsz állást szerezni, vannak-e kapcsolataid és hol élsz pontosan.

Minden szép és jó, az emberek itt nálunk rendkívül kedvesek és segítőkészek, egyáltalán nem érzem magam idegennek. A hangulat sokkal jobb, nem érzed azt a feszültséget és állandó stresszt, mint ami Mo.-n vesz körül, azonban a német precízség meglátszik és az is, hogy gazdag országról van szó. Engem megköveztek, hogy a gyerek 9-kor még ébren van vagy mert a zenéket és egyebeket letöltöttem és nem megvásároltam. Talán csak a film kivételével a többség itt becsületesen megvásárol mindent. Oké, ez nem épp lényeg. Azt akartam kihozni belőle, hogy a mentalitásuk teljesen más, véleményem szerint pozitív irányba. Mi egy falucskában élünk, itt is minden hétvégén van valami fesztivál ahová szinte mindenki kimegy és 50-60ezres embertömeg mulatozik, s utána mégsem lesz szeméthalom. Az életkörülmények sokkalta jobbak, az utak, a választék a boltokban, még a fű is zöldebb. A kórházak tiszták és felszerelték, de az ellátással, ill. az orvosok tudásával nekem nincs jó tapasztalatom. Rengeteg kórházban járva nem tudtak rájönni egy adott problémára évek alatt, ide-oad küldözgettek csak további vizsgálatokra. Magyarországon 1 vizsgálat után megmondták a helyes diagnózist és írtak rá megfelelő gyógyszert.

Az oktatás nagyon jó, de elég nehéz is. A lányomat sajnos nem tudtam gimnáziumba íratni, mert alapfeltétel volt 3 idegen nyelv az anyanyelv mellett, ami számomra elég erős elvárás. Egyidős a testvérem lány is az enyémmel, ők Hessenben élnek, náluk ilyen nem volt, viszont ott a gyereknek rossz tapasztalata van az iskolával, 4-5 évig csak szenvedés volt, mert kiközösítették, idegenként kezelték. Náluk olcsóbb az élet egy fokkal, nem találtak túl jó munkát, de azért szépen eléldegélnek. A kezdet nehéz volt, de mostmár egyenesben vannak.

2015. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A kórházak tiszták és felszerelték, de az ellátással, ill. az orvosok tudásával nekem nincs jó tapasztalatom. Rengeteg kórházban járva nem tudtak rájönni egy adott problémára évek alatt, ide-oad küldözgettek csak további vizsgálatokra. Magyarországon 1 vizsgálat után megmondták a helyes diagnózist és írtak rá megfelelő gyógyszert"


Pont az ellenkezőjét tapasztaltam...

Nálunk az egész család nőtagjai pajzsmirigy-problémásak. Magyarországon ezért mindig ellenőriztettem is, de az orvosok megnyugtattak, hogy minden stimmel. Elmentem Németországban a háziorvosomhoz, és döbbenten álltam az eredmény előtt: már évek óta kezelni kellene helyzetet (aki nem tudná: a kezeletlen pajzsmirigy-betegság később súlyos szívproblémákhoz és egyéb gondokhoz vezethet, nem játék...).


Ez még csak egy dolog. Rengeteg más is van, ami nőknek nagy előny: ingyenes oltás a méhnyakrák egy fajtája ellen, és 2 féle terhességkor esetlegesen kialakuló betegség ellen, ami a magzatra is káros lehet (Magyarországon ezek egyike sem kötelező!).

Kötelező tetanusz. Rendszeres fogorvosi és orvosi vizsgálatok, amikre ha eljársz és leadod a papírokat, párszáz eurót visszaigényelhetsz a Krankenkasse-tól.

És igen, a legnagyobb bónusz: az igényeidnek, egészségi állapotodnak és a szolgáltatásoknak megfelelően választhatsz az egészségpénztárak közül. Rengeteg csomag és szolgáltató van, nem egy kategória mind!

2015. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért a német egészségügy se olyan csodás. Szintén női, szintén pajzsmirigy problémás ismerősömnek is évekbe telt, mire talált normális orvost, az is egy kivándorolt magyar orvos. Nála pont fordítva volt, hogy az addigi németek nem vették észre, csak ez a magyar. Annyi, hogy az övé még nem volt olyan súlyos, még idejében kiderült. Lehet, ha továbbra is a német orvoshoz járt volna évek múlva derült volna ki.
2015. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!