Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országba költöznétek...

Melyik országba költöznétek ezek közül?

Figyelt kérdés

Kivándorlás előtt állok,csak nem tudom pontosan,hová. Ha az élet úgy hozza,nem szívesen költöznék többet,ezért szeretném most jól megválasztani. A következő országokba él valaki ?


Hollandia : Nagyon szívesen élnék itt. Tetszik a nyelvük és a kultúrájuk,sokak szerint kedves emberek a hollandok. Viszont solat esik az eső és sokat fúj a szél ami egészségügyi okok miatt a fülemnek nem tesz jót sokszor.


Anglia : Na ez csak azért került bele a kalapba mert sokan kimentek ismerőseim közül de eddig egy se panaszkodott,és eszük ágába nincs visszajönni. De az angol mentalitás sokkal kevésbé áll közel hozzám mint a holland pl. Viszont a brit kultúra tetszik és az akcentusukat is szeretem. Hátrány itt is a sok eső és a szél.


Németország : Itt a negatív a nyelvük ami szerintem felér egy katasztrófával. Sosem tetszett. Éshát most amennyi menekültet magukra akarnal venni,kérdés mennyire marad az ország régi önmaga.


Ausztria : Az ottani német akcentus szebb szerintem mint az irodalmi német,de számomra túl közel van Mo.hoz. Viszont magasak a fizetések és a kultúrája közel áll a magyaréhoz.


Belgium : A francia nyelv is szép és Brüsszel és a többi város is szép. De itt is a sok Európán kívüli,éshát az integrációs politikájuk sem a legjobb ha az elmúlt évet nézzük honnét kerültek ki a terroristák.


Norvégia és Dánia : direkt hagytam őket az utolsó helyre. Nem hiszem ,hogy északi országba akarnék menni,de látótérbe kell,hogy legyenek,ennyit megérdemelnek.


Él valaki a felsoroltak valamelyikében ? Eü végzettségem van a szakma megvam mostmár csak a nyelv valamelyilének kellene nekiállni miután kinéztem a célországot. Előre is köszi! :)


2016. jan. 10. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Hollandiába menj, ha az az ország tetszik neked. Nincs értelme olyan helyen élni, ahol nem érzed jól magad, csak azért mert mondjuk 200 euróval többet lehet keresni. A felsorolt országok között életszínvonal tekintetében nincs számottevő különbség, pláne Magyarországról nézve, ezért mondom, hogy ne ez befolyásolja a döntésed. Az alapján döntsd, hogy melyik ország tetszik jobban, de ebben más neked nem tud segíteni, mert szubjektív dolog.
2016. jan. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én, személy szerint Angliába mennék (oda is készülök), de a második helyen Ausztria, majd Hollandia/Norvégia.

De igazából ezt neked kell eldönteni. Oda menj, ahova szívesen mennél, és amilyen nyelvet szívesen megtanulnál.

2016. jan. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

A fentiek közül 3 országban éltem huzamosabb ideig, ezekről tudok írni saját tapasztalatot.


Hollandia-Rotterdam, itt csak néhány hónapot töltöttem.

A nyelv miatt voltak gondjaim, naívan azt gondoltam hogy király leszek az angollal, mert a hollandok 99% nagyon jól beszél angolul. Sajnos ha az interjúkon és ügynökségeken az volt az első kérdés hogy beszélem-e a nyelvet és hogy menjek vissza ha megtanultam.

Egyébként a hollandok tényleg jó fejek, az időjárás viszont télen extrém szeles és hideg volt. A város nem különösen fogott meg.


Anglia-London, 3 évet éltem itt.

Nekem nagyon nem jött be, az utolsó évet már csak azért húztam rá mert akkor már jól kerestem és legyen valami látszata is annak hogy kimentem.

Egyébként extrém drága és nagyon rossz minőségű lakások, nagyon drága és rossz színvonalú tömegközlekedés (folyamat sztrájkok, tömegnyomor), nagyon ramaty, időjárás.

Ez meg van még spékelve olyannal hogy a munkahelyeken "zero hour contract"-al alkalmaznak sokmindenkit, azaz ha nincs meló akkor nem köteles munkát adni a cég, dolgozol pl heti 2 napot, amiből semmit nem tudsz kifizetni. Ez jobb helyeken Európában teljesen illegális.

Az EÜ rendszer egy katasztrófa. Rengeteg ismerősöm inkább hazajött kivizsgáltatni magát.

Eltérő kultúra, pocsék konyha.


Ausztria-Bécs. Itt élek 1.5 éve.

A 3 ország közül magasan vezeti a sort.

Szinte ugyanazok a kulturális szokások, ételek mint otthon. Bécs városképe sokban hasonlít Bp-re, London egyen tégla épületei után mindenképp.

Európa egyik legjobb gazdasága, korrekt fizetések, 13-14 havi bér, éves 5 hét fizetett szabi, alacsony adók terhelik a fizetéseket, amik idén még csökkentek.

Szuper EÜ, modern kórházak, hozzáértő orvosok.

Nincs elviselhetetlen mértékű multikulti.

Van igazi nyár, igazi tél, mint otthon.

Nekem a közelség az otthonhoz nagy előny, ha bármit el kell intézni, vagy csak meg akarom látogatni a szüleim, akarok inni pár sört az otthoni haverokkal az 1 óra vonattal (Sopron).

A várostól 1 órára van 2 (Schwechat, Pozsony) nemzetközi reptér, ami jól jön ha nyaralást tervezek. Egy ugrásra a Fertő-tó nyáron és az osztrák hegyek is (imádok hegyet mászni). Maga a város nem egy hatalmas metropolisz, kisebb területre mint Bp, de nem véletlen nyeri sorra a világ legélhetőbb városa díjat. A szórakozáson át a szabadidős és kulturális programokig, bringa, valamint olcsó és szuper autó bérlő rendszerig minden megvan ami kell.

2016. jan. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Ezek közül eddig csak Ausztriában éltem, de én ki nem állhattam, mindenhol pedáns rendmánia, a szomszédok simán feljelentenek egy vasárnapi mosógéphasználatért vagy a magyar rendszámú autódért (velünk ez utóbbi történt, pedig jogosan, csak ideiglenes lakcímmel voltunk kint és így nem kötelező az osztrák rendszám). Ha nem állsz be a sorba birkának, egyből kinéznek és lekezelnek, ráadásul rasszisták, diszkriminatívak (nem tudom megszámolni, hányszor ért hátrányos megkülönböztetés a magyar mivoltom miatt - pedig még a nyelvet is beszélem, mégis megkaptam már a "hülye magyar" meg "sz*r magyar" jelzőt nem egyszer). Szóval nagyon utáltam ott élni, inkább hazamentem Magyarországra, továbbra is Ausztriában dolgozom, de legalább a magánéletem nem köt oda. Egyébként pedig minden drága náluk, a lakhatás, az autóbiztosítás, a hús, a zöldség ára sokszorosa a magyarénak. Magyarán 1100-200-as fizetésből ott sem lehet jól élni, maximum éldegélni egy ideig.
2016. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
azt tudod, hogy a holland és a német rokonnyelv? nem igazán értem, hogy tetszhet az egyik és a másik meg nem. szerintem az alapján válassz országot, hogy hol kapsz munkát és mennyire jó esélyed van letelepedési engedélyt kapni
2016. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4#. A lakhatás a sokszorosan az otthoninak? 😊 miről beszélsz? Otthon sopronban egy lakotelepi 2 szobás panel 400eu átszámítva. Itt Bécsben egy 40nm-es új építésű, normális környékén 500eu körül van. Ok hogy drágább, de az egyik MO a másik meg AU fővárosa. 2 embernek simán elég 40nm, akkor az fejenként 250 + a rezsi fele. Ha 1200 keres mindkettő akkor marad az életre 2x 900eu. Aki abból nem jön ki az gondolom úgy is él.
2016. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én Németorzágban élek és nagyon boldog vagyok itt. Gyönyörű ország, jó a megélhetés, az időjárás az otthonihoz hasonló csak nyáron enyhébb,a mentalitás teljesen más. Mosolygós, kedves emberek mindenhol, aktîv, pozitív hozzààllás.

Pontosság és rend mindenhol.

A nyelvvel kapcs. Tévedsz mert az irodalmi nyelvet max hivatalos helyeken hallani, szerintem is nagyon ronda. Helyette mindenhol az adott nyelvjárást beszélik ami nagyon eltérő régiónként, sokszínű, akár 30 km-es körzetben is teljesen eltérő lehet.

2016. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!