Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet magyarként...

Milyen az élet magyarként Norvégiában?

Figyelt kérdés

Kedvesek az emberek? Az étel/ital drágább átlagba, mint Magyarországon? Olcsó házat venni?

Ilyenekre vagyok kíváncsi.



2016. jan. 17. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Jezusom... Konyorgom, egyetlen percet is eltoltottel a google-lel, vagy BARMILYEN mas weboldallal, ahol ilyenekkel foglalkoznak?


Norvegia Europa talan legdragabb orszaga. Ha tudsz angolul, ez a weboldal talan segit megerteni a kulonbsegeket:


[link]


Azt azert jeleznem, hogy nulla nyelvtudassal semmire nem fogsz ott (sem) menni, a norvegok meg nem igazan a 'kedves' jelzovel jellemezhetoek, hideg eszaki nepseg, tavolsagtartoak, cserebe osszetartoak (ugy ertem egymassal).

2016. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Ahol van pénze az embereknek ott semmi se olcsó, mikor fogod már fel agyilag?

Itthon is a csóró Borsodban már 4-5 millióért házat veszel, Budapesten, ahol meg jobban pörög a pénz meg 20 millió.

Ezt a maszlagot, amit vetítenek a külföldi magyarok, hogy kint 10* jobban él, nem kell bevenni, a legtöbbnek arra nincsen pénze, hogy az autót elvigye német szerelőhöz, vagy bemenjen egy német fogorvoshoz.

2016. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Jah meg a másik, hogy kint nem véletlenül laknak az emberek albérletben, nincs pénzük házra.(persze ez úgy van előadva, hogy bármikor kifizetnék kp-ra a családi házat, csak épp jobban szeretnek aszalódni egy albérletben)
2016. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
31%

Te ott egy gazdasági bevándorló leszel, egy migráns!

Se a kultúrájukat, se a szokásaikat nem ismered, egy balkáni népség (szerintük) tagja. Miért lennének kedvesek hozzád?!


Étel, ital - drágább. Ráadásul te csak olcsó munkaerő leszel, a rosszul fizetett helyekre.


Házat venni? örülj ha bérelni tudsz, és a bérleti díjat kifizetni!

(egyébként nem annyira számít az ingatlan tulajdonjoga, sokan egész életükben bérlik a lakást, házat)

2016. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%

Ugyan olyan, mint bárhol Európában.

Jól írják az előttem szólók, magasabb a fizetés, de az árakat is magasabbak és a minimálbér ott is csak arra elég, hogy ne dögölj éhen.

Ha nem egy zsákfaluban közmunkázol, akkor én azt mondom, hogy 2000 euró alatt nem éri meg kimenni.

Nekem unomatesómék mentek ki, ketten olyan 3 ezer euró közül keresnek, abból viszonylag elvannak, de igazából egy gyerek vagy valódi német színvonal már nem jön ki.

Autót ők is itthon szereltetnek, mert ami itthon 100 ezer volt, kint szerelő 350 ezret mondott rá.

A szolgáltatások nagyon drágák, egy szaros uszodabelépő vagy sima "Bkv" bérlet több tízezer forint.

Lakást esélytelen hogy vegyenek, amiben vannak 95 millió forintba kerül és ez nem is olyan jó.

Ha fizetnék az albérleti díj helyett a törlesztőt (1000 euró), kiszámolhatod hogy kb 30 év lenne csak a tőke visszafizetése, hol van még a több tízmillió kamat?

Jah, a kaució 1,4 millió volt.

Az meg megint csak igaz, hogy kint te csak egy balkáni kutya leszel, kb mint nálunk a román vendégmunkás.

Ettől függetlenül viszont ha beszélsz jól angolul meg van valami király szakmád akkor megéri lelépni, mert minden minőségi, főleg az egészségügy.

2016. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Még egy kis idilli álmodozás, mielőtt vissza kellene menni a kollégiumba, és kezdődik a suli.

Rószabimbótündérvirágszálam!

Te ott nem hogy olcsó házat nem tudnál venni, de bajos lenne egy normális albérlatet is kifizetned, mert nem lenne rávalód.

Hihetetlenül drága ott minden, még a szegényebb körülmények között élő norvégok is panaszkodnak.

Sok norvég inkább kiköltözik svédországba, rengeteg él a határ menén, és onnan jár vissza dolgozni.

Vagy mennek finnországba, az még egy egészséges határeset, de sajnos egyre csúszik lejjebb, mióta ez a bevándolós téma van ott is.

2016. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Mar bocsanat, de az osszes kommemtar semmit sem er. Tudtok ti egyaltalan valamit is Norvegiarol?

En igen, mert itt lakom mar 6 eve!!

Draga orszag? Igen. Megvan ra a penz? Igen. Megelsz? Igen. Nem hallottam meg olyat hogy nem tudott volma hazat venni. Mi 2 ev utan vettunk egyet. Azota 3 autoval is rendelkezunk es egy 250 neguzetmeteres hazzal. Es tudod mivel foglalkozom? Takaritok.


Na most ha en ilyen meloval igy elvagyok akkor gondolj bele ha tobbet keresel.


Igen, hideg es baratsagtalan emberek. De nem bunkoak. Segitenek es befogadnak. Nem mint menekultet. Munkat talalsz, barhol szinte barmikor es szinte barmit.

Ugy jottem hogt egy szot nem tudtam norvegul, megis lett munkahelyem. Azota megtanultam a nyelvet es ugy elek mint ok, vagy jobban.


Szoval azt tudom mondani, hogt itt meglehet elni barmilyen munkabol! Es nem fognak idegenkent viselkedni veled! Nem nem es nem.

Viszont hideg emberek, baratsagra ne szamits. De ezen felul ....

2016. jan. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem félreértetted a kérdést.

Nem azt kérdezték, hogy az álomvilágban, ahol élsz, ott hogyan mennek a dolgok, hanem azt, hogy mi a valóság.

Nekem vannak kint rokonok, de vannak blogok is, ahol leírják, hogy azért nem csak úgy van, ahogy te előadod, hogy 2 év után 250 m2-es lakás meg 3 autó.

Sőt, az autó kifejezetten luxus.

2016. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

A kathy 18 nevű válaszíró a kérdező, csak egy másik regisztrációval.

Azt a mesét, amit itt leírt, nem tudom ki veszi be.

Üdv, egy norvégiából kiábrándult magyar!

2016. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem az aki itt el kint tobbet tud errol, mint az aki olvas a neten.

Csak egy magyar gondolkodasu embernek luxus a 3 auto.

Nem tudom ki hogyan en, de en igy, szoval rosszat nem mondtam, hanem az igazsagot.

2016. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!