Kezdőoldal » Utazás » Európa » Oroszországba orosz nyelvtudás...

Oroszországba orosz nyelvtudás nélkül egyénileg?

Figyelt kérdés
Szentpétervár, Moszkva, Kazány ahova mennék, angolul jól tudok, oroszul csak pár szót, de a betűiket el tudom olvasni. Ilyen látványosságoknál, szállodában mennyire tudnak angolul? El lehet vele boldogulni vagy inkább fizessek be szervezett utazásra kétszer annyiért?
2016. jan. 21. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Szervezett utazásnál hamarabb megadják a vízumot.
2016. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szállodákban mindenhol tudnak angolul, az utcán is, főleg a fiatalok.
2016. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 SUPERANSWER2004 válasza:
100%
Figyu, ha az alapokat tudod csak, mindenképp keress egy ismeröst akivel elmehetsz, és beszél oroszul. Az oroszoknál senki az istenért sem akar megszólalni angolul, mivel egoisták (és okkal, gyönyörü.) A túra elég jól hangzik, de a booking.com-on nézd meg az Azimut Hotel Moscow-t, mert én ott voltam
2016. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andrey7711 válasza:
37%
Mielőtt nekivágnál, beszélgess jó néhány olyan emberrel, akik ismerik az orosz világot, mert Oroszország a mi európai mércénkkel mérve nem kulturált és nem toleráns a külföldiekkel, abban az esetben ha azok látható módon nem képviselnek valamilyen anyagi vagy érdekelőnyt a szemükben. Az oroszok nyersek és sunyik, a híres "barátságuk" felszínes és képmutató. Ne a romantikus irodalmi élményeid és az országot nem ismerő nyugati dokumentumfilmesek giccses baromságait vedd alapul. Igenis tanulj meg elemi szinten legalább oroszul, mert ha akár egy szállodában, akár bármilyen szolgáltató helyen észreveszik hogy külföldi vagy, nagyon átb***nak, lehúznak és megvezetnek. Ne indulj neki ilyen távolságnak felkészületlenül és naivan egymagad. Oroszország nem a gyönyörű és szolid szláv tündérlányok és a egyszerű és jólelkű orosz emberek meseországa. Egy lezüllött és morálisan elvadult birodalom, a mélységeiben kilátástalansággal, korai halállal és közönyös otrombasággal.
2016. febr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piterek45 ***** válasza:
100%
Andrey, ezt honnan veszed? En eltem ket evig Oroszorszagban, Kaliningradban.. " sunyik es nem szeretik a idegeneket " ? Marhasag., Nagyon vendegszeretoek,persze mas az orosz mentalitas.. Azt erteni kell, a " Rusyjskaya duma " az.. mas. De ne mondd mar hogy valami kokorszakban elnek, van minden, plazak, modernek, internet, szep helyek, jo ettermek, es ST.Petersburg meg Moszkva vilagvarosok. Persze, Ororszorszag hosszu es szeles.. Videken mas azert.. De nyugodtan el lehet menni orosz nyelvtudas nelkul is, a fiatalok beszelnek angolul, ettermekben szallodakban szinten. Semmi gond, persze jobb ha tud azert valamennyit az ember, De semmi szukseg szervezett uttal menni. Es az AIRBNB-.n lehet olcso szallasokat foglalni, maganszallasokat csaladoknal is.
2016. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andrey7711 válasza:
0%

Kedves piterek45!


Marhaságokat te írsz. Én a valóságról beszélek. Kalinyingrád csak egy kirakatrésze Oroszországnak, ami messze nem tükrözi a valós állapotokat az országról. Moszkva és Pétervár a "két főváros" ugyancsak kirakat a felületes szemlélődő számára, aki annyira ostoba, hogy néhány - nemzetközi kereskedelmi nagytőke által létrehozott - plazától már ájultan fekszik az ország megítélésében. A fiatal értelmiség a nagyvárosokban gyakran beszél nyugati világnyelvet, de ez nem változtat az általam elmondottakon. Ha 2 évet éltél Kalinyingrádban, egy évet se éltál a valódi Oroszországban.

Nem írtam az alábbi szavakat: ..."valami kőkorszakban elnek.."

Emellett meggyőződésem, hogy az orosz átlagnépesség mentalitása, világlátása, "intellektuális nyitottsága", általános tájékozottsága a világról, ma is a sztálini időszak szintjén mozog.

Mielőtt még egyszer lemarháznál, két dolgot érdemes szem előtt tartanod. Én OROSZORSZÁGRÓL beszéltem, nem a Pétervár-i plazákban angolul kokettáló diáklányok "kedvességéről", az orosz vidék - a nem moszkvai Oroszország - napi valóságát próbáltam érzékeltetni a kérdezőnek, mivel ő nem kizárólag kalinyingrádi plázákban szeretne a helyi értelmiségi fiatalokkal jópofizni - ha jól vetem ki a szavaiból.

Persze 2-3 napos moszkvai turistautat nyugodtan meg lehet oldani orosz nyelvtudás nélkül, de ennél keletebbre, nagyobb távolságra, hosszabb időre, nem lehet és nem szabad elutazni, útitárs(ak), kapcsolatok és nyelvtudás nélkül. Én tudom mit beszélek OROSZORSZÁGRÓL piterek45.

2016. febr. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andrey7711 válasza:
0%
És még valami piterek45. Az oroszok csakis és kizárólag addig mutatnak barátságot feléd, amíg szórakoztató újdonság vagy nekik, vagy feltételezik, hogy ki tudnak használni. Az orosz átlagember alapvetően közönyös, nyers, képmutató és goromba. Van a viselkedésükben egy teátrális, kicsit pojácás "bratyizás", amit eleinte "barátságos, vendégszerető, nagyszívű" gesztusnak érzékelsz, de ez nem a mai orosz lélek tükre. És főleg nem azt mutatja, amit valóban gondolnak a külföldi "vendégeikről". Ez egy pár napos turistának vagy egy kalinyingrádi plazalátogatónak nem fog kiderülni.
2016. febr. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kérdés alatt szerintem elég egyértelműen leírtam azt a három várost és környékét ahova szeretnék eljutni.


Te merre jártál ahol ennyire rossz tapasztalatokat szereztél? Mondjuk annyira nem rémisztő, olyan mintha az átlag magyar mentalitásról írtál volna kb.

2016. febr. 24. 18:39
 9/10 Andrey7711 válasza:
Nézd. ha csak turistaként utazol rövid időre, lefoglalt szállással, különösebb problémád nem lesz. Én éltem Moszkvában, Izsevszkben, Glazovban, Csebokszáriban, Jekatyerinburgban. Illetve Ukrajnában, Dnyepropetrovszkban éltem és dolgoztam 1 évet. Oroszországban 3 évet éltem. Nem turistaként voltam kint, önerőből, gyakorlatilag kapcsolatok és segítség nélkül próbáltam boldogulni.
2016. febr. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 piterek45 ***** válasza:
Kedves Andrey7711. Nem tudo milyen tapasztalataid vannak az oroszokrol.. de uyg lataom kizarolag rosszak.. Vannak ilyenek meg olyanok is. Nem tudom mennyi ideig eltel ott.. lehet tovabb mint en. Kaliningrad IS Oroszorszag, bar valoban inkabb Europai mint a videk, sokkal azabb.. De ilyen hulyesegeket azert ne irj hogy minden orosz goromba, idiota, bunko stb,, Mert ez tokhulyeseg es csak sajat magad minosited ezzel.. Persze nem mindegyik Gral lovag.. De hid le vnnak orsoz haverjaim meg Irkutszkbol meg Kamcsatkarol is.. Es nem ilyenek. Ugy latszik, Te valamilyen eleg az ottani tarsadalom alja korul mozoghattal azert ilyenek a tapasztalataid.. EN nem, az en ismerosei barataim altalaban muvelt es normalis emberek. Az oroszok mentalitasa valoban MAS mint a magyaroke , mas mint a lengyeleke vagy a nemeteke, sot.. meg a kenyaiaketol is masabb :) Mert eddig ezekben az orszagokban eltem, tehat valamiylen osszehasonlitasi alapom van.. De el lehet menni akar Ororszorszag messzibb reszeire is,es angol nyelvtudassal ott is ellehetsz mert meg akar Omszkban Tomszkban vagy Sziberiaban is talalsz angolul beszeloket.. Ja nem feltetlenul a tajgan a tigrisvadaszok kozott, de.. meg ot is erhetnek meglepetesek.. En Afrikaban is eltem, es ott se ettek meg.. :) Pedig.. fekete - afrika ezert durvabb hely..
2016. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!