Kezdőoldal » Utazás » Európa » Átszállásnál ha van 12 óra...

Átszállásnál ha van 12 óra várakozási idő az egyik reptéren, kimehetek az egyik reptér melletti hotelbe ott tölteni az éjszakát?

Figyelt kérdés

Az útvonal BUD - PXO lesz, közben 2 átszállás, egy Münchenben és egy Lisszabonban, visszafelé ugyanez.


Odafelé Lisszabonban 12 óra 25 perc az átszállások közötti idő, visszafelé Münchenben 12 óra 20 perc lesz, mindkettő pont éjszakára esik.


Ha foglalok egy éjszakára mindkét városba a repterek melleti hotelek egyikébe 1-1 éjszakára szállást, elhagyhatom a reptereket és kimehetek aludni/tisztálkodni/stb. a hotelbe ha visszaérek időben a következő gépre?


A feladott bőröndökkel ilyenkor mi a helyzet? Kivihetem őket magammal és másnap reggel megint feladhatom őket vagy nem adják ki őket és úgy készüljek, hogy legyen váltóruha is a kézipoggyászomban?


Ugye ilyen hosszú átszállási időnél is automatikusan átrakják a bőröndöket a következő célállomásomra tartó gépre?


A légitársaságok amikkel utazom a TAP Portugal és a Lufthansa.


A repjegyet egybe vettem a repjegy.hu-n, nem külön-külön van összerakva az út.


Előre is köszönök minden választ!



2016. febr. 14. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit vakarom a fejem, bár nem Te vagy az első, aki ilyesmit kérdez. A reptér, bár biztonságos, nem börtön, kisétálhatsz belőle bármikor, amikor csak akarsz (ha az adott állam területére beléphetsz de ebből itt ugye nincs gond). Ugyanakkor a kérdésed irtó ügyesen van feltéve, nem hiányzik a fele, érdemes megválaszolni :)


> Ha foglalok egy éjszakára mindkét városba a repterek melleti hotelek egyikébe 1-1 éjszakára szállást, elhagyhatom a reptereket


Hát persze! Ízlés szerint ott töltöd a layovert, ahol akarod, éjszaka vagy sem. Én sokszor úgy jövök Európába hogy reggel landol a gépem valahol, alszom egyet napközben és egy esti géppel megyek tovább Bécsbe vagy Budapestre.


> A feladott bőröndökkel ilyenkor mi a helyzet? Kivihetem őket magammal és másnap reggel megint feladhatom őket vagy nem adják ki őket


Éjszakán átnyúló layover-re minden légitársaság hajlandó short-checking -re, tessék szólni, hogy fel akarod venni a poggyászt és ne addják fel végig. Ez általában automatikusan is így történik, ha ilyen hosszú éjszakai layover van, de ha szólsz, akkor biztos nem lesz gond.

2016. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Azon gondolkodom, hogy mégsem bajlódnék a feladott bőröndökkel, inkább megoldanám a kézipoggyászban a váltóruhát, arra a pár órára nem cipelném magammal őket. Ilyen esetben pedig akkor nincs teendőm, ugye? nem kell szólnom a légitársaságnak, hogy ne adják ki a bőröndöm, csak automatikusan pakolják át a következő gépre amivel utazni fogok?


bocsi ezért a sok vacillálásért, de ennyi átszállással és ilyen átszállási idővel még sosem repültem.

2016. febr. 14. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Mi így jártunk decemberben amikor Kínában vártunk a másik repülőjáratra 14 órát.

A feladandó bőrönd automatikusan mert a másik gépre, nekünk azzal nem kellett foglalkozni. Mivel Kínába kell vízum, így mielőtt elhagytuk a repteret kérni kellett vízumot, amit meg is adnak ha tudod mutatni a tovább utazáshoz a repülőjegyet.

Szóval van lehetőséged kimenni még akkor is ha vízumköteles az ország.

2016. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

> Ilyen esetben pedig akkor nincs teendőm, ugye? nem kell szólnom a légitársaságnak, hogy ne adják ki a bőröndöm, csak automatikusan pakolják át a következő gépre amivel utazni fogok?


De igen! Éjszakai átszállásnál a short-checking a default, általában. Erre nincs szabály ezért mindkét esetben kell szólni, akkor is ha kéred, akkor is ha nem.

2016. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

> Szóval van lehetőséged kimenni még akkor is ha vízumköteles az ország.


Nem mindenhol adnak a reptéren vízumot, erről előre kell tájékozódni, erre már az első válaszbna is utaltam, de mivel ez mind EU sőt Schengen semmi probléma nincs.

2016. febr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia!ha kell segítség Lisszabonban www.portugalhu.com udv.Jó utat!
2016. febr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!